Цього року пацієнти з гепатитом С, які стоять у черзі на лікування, отримають високоякісні та сучасні ліки безоплатно

Завдяки міжнародним організаціям МОЗ України закуповуватиме інноваційний курс лікування від гепатиту С - ліки, які визнані країнами світу як якісні та безпечні. Їхня ефективність у лікуванні гепатиту С сягає понад 90%! Про це на своїй офіційній сторінці у мережі Фейсбук повідомила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

"Вартість курсу лікування, який МОЗ буде закуповувати за кошти платників податків, - 89 доларів. Пацієнти його отримуватимуть безоплатно. Триватиме він для пацієнтів 12 тижнів.

Раніше це було в рази дорожче для держави, тому менше людей отримували лікування безоплатно. Воно тривало довше (від 24 або 48 тижнів) та давало менше ймовірностей одужати (у середньому ефективність такої терапії сягала 50%).

Така велика різниця виходить тому, що раніше для лікування хронічного гепатиту С застосовували інтерферонову терапію (комбінація пегільованого інтерферону і рибавірину). Ми переходимо на сучасні рекомендації, які передбачають застосування безінтерферонового курсу, який складає 12 тижнів з дуже великими шансами на одужання.

У 2018 лікування за державні кошти отримають близько 6 тисяч пацієнтів. Це ті люди які потребують першочергового лікування.

Додатково ми маємо змогу пролікувати ще 2 373 пацієнтів, які знаходяться у черзі на лікування цього року.

Курс лікування в аптеках також коштуватиме дешевше.

Ми плануємо повністю переглянути план закупівель наступного року та закуповувати лише ці інноваційні ліки від гепатиту С за кошти державного бюджету. Спланованими ефективними реальними діями ми зможемо подолати епідемію гепатиту С в Україні!", - написала Уляна Супрун.Переглядів: 2179
Поширень: 0