Концерн Поділля
«Мова об’єднує». Вінничан запрошують долучитись до всеукраїнської акції на підтримку Мовного закону

16 липня 2019 року набуває чинності закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Його прийняли в Уряді 25 квітня 2019 року.

Старт дії Документу вирішили відзначити всеукраїнською акцією «Мова об’єднує». До понад трьох десятків міст України приєднується і Вінниця. Головна мета — популяризація рідної української.

З цієї нагоди, усіх охочих запрошують на свято. Воно стартує о 18:30 біля Вежі на Площі Європейській.

«Українська мова – один з ключових факторів державної незалежності, національної безпеки та цілісності країни. Саме тому Москва і промосковські реваншисти в Україні прагнуть скасувати чи знівелювати цей історичний документ. Вони не хочуть бачити країну єдиною й сильною. Але ми не дамо їм цього зробити. Дані соціологів свідчать, що попри тонни брехні, вилиті на закон про мову, більшість людей його підтримує, і усвідомлює важливість державного захисту української мови», - зазначають організатори на сторінці «Мова об’єднує» у Фейсбук.

Що конкретно передбачає цей історичний документ і коли які норми запрацюють – можна дізнатися тут

«Закон не регулює мову приватного спілкування і не спрямований проти інших мов чи людей будь-якого етнічного походження. Його завдання – об’єднати Україну, гарантувати кожній людині право на отримання інформації й послуг українською мовою в усіх публічних сферах на всій території нашої держави. 16 липня – це наше свято, свято мільйонів людей, об’єднаних українською мовою. І ми відзначимо його разом, на Сході й на Заході, у Києві й маленьких містечках, в соцмережах і на вулицях», - йдеться в публікації.

Також, організатори нагадують: акція пройде без політичної символіки.Переглядів: 1083
Поширень: 1

Pay.vn.ua