Поліція нагадує про відповідальність за агітацію у "день тиші"

Сьогодні, 19 липня, останній день агітації за кандидатів у народні депутати до Верховної Ради України. 20 липня  настає «день тиші». Цього дня забороняється оприлюднення чи поширення результатів соціологічних опитувань, пов’язаних з виборами народних депутатів України.

Щоб уникнути тиску на громадян та забезпечити їхнє право на самостійний вибір, згідно ч. 3 ст. 67 Закону України «Про вибори народних депутатів України», забороняється оприлюднення чи поширення в інший спосіб результатів опитування громадської думки, пов’язаного з виборами, в тому числі щодо партій - суб’єктів виборчого процесу та кандидатів у депутати, протягом останніх двох днів перед днем голосування.

Способи проведення опитувань виборців щодо їх волевиявлення під час голосування повинні забезпечувати збереження таємниці голосування опитуваного виборця. Оприлюднення в день голосування результатів такого опитування до закінчення голосування забороняється (ч. 4 ст. ст. 67 Закону «Про вибори народних депутатів України»).

Відповідно до ст. 70 цього Закону передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем голосування.

20 липня, напередодні дня голосування, настає, так званий, «день тиші». У цей день законом забороняється будь-яка передвиборча агітація та проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, пікетів) від імені партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатів в депутати, розповсюдження агітаційних матеріалів, а також публічні оголошення про підтримку партією чи окремими кандидатами у депутати проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів.

«День тиші» не поширюється на розповсюдження інформації щодо роз'яснення законодавчих норм, порядку голосування, запрошення взяти участь у виборах.

За порушення зазначених норм Закону передбачена відповідальність згідно ст. 212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення.  Проведення передвиборної агітації поза строків, у заборонених або невстановлених законом місцях, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - від 50 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.Переглядів: 5607
Поширень: 0