В рамках національно-культурної співпраці вінничани реалізують фотопроєкт «Міст дружби» з побратимами із Грузії

Сьогодні, 19 липня, у приміщенні департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю відбулась прес-конференція щодо Міжнародного фотопроєкту вінницького фотографа Костянтина Ревуцького «Міст Дружби».

«Міст Дружби» - унікальний культурний дебют міжнародної співпраці талановитих і молодих, ідейних і натхненних, відомих, активних і свідомих митців креативної галузі. Його мета - створення інноваційного культурного проєкту на платформі міжнародної співпраці задля вираження культурного та історичного потенціалу України, а також формування конкурентоспроможного продукту, що сприятиме розвитку креативної галузі.

Фотограф, громадський діяч та організатор проекту Костянтин Ревуцький поінформував про суть проекту: «Ми робимо серію фотографій відомих українців в грузинських вбраннях, які сприяли становленню української культури, а також популяризують її за межі України, , а потім даруємо їх відомим культурним та громадським діячам із Грузії. По закінченню проекту ми привеземо серію фотографій самого Тбілісі, відомих грузинів та зробимо виставку».

В рамках національно-культурної співпраці вінничани реалізують фотопроєкт «Міст дружби» з побратимами із Грузії

Крім цього, втілення фотопроєкту має на меті створення позитивного іміджу України на міжнародній культурній арені, а також сприяння обміну знаннями і досвідом, ідеями дружніх народів у галузі культури та мистецтв, відкриття нових мистецьких практик та імен.

Організатори проєкту прагнуть об’єднати неповторну українську самобутність та колорит інших народів у єдиний культурний простір, показати національні надбання та культурне розмаїття України та інших країн.

«Міст дружби – це символічно. Ми знаємо, як багато сьогодні проблем є в Грузії. Ми знаємо, що у нас в країні йде війна. А ще ми знаємо, як наші грузинські партнери нас підтримують та всім серцем вболівають за те, щоб в Україні був мир. Сьогодні це не лише фотопроєкт – це посил миру від нас до них, а від них до нас», - підкреслила депутатка обласної Ради та співорганізаторка проєкту Людмила Станіславенко.

В рамках національно-культурної співпраці вінничани реалізують фотопроєкт «Міст дружби» з побратимами із Грузії

Голова ради національно-культурних товариств Вінницької області та голова грузинської діаспори Вінниччини Нарсіа Мерабі наголосив, що не лише багато грузинів переїздить до України, а й чимало українців їдуть до Грузії. Наразі в Тбілісі діє Український дім культури. І зараз представники української діаспори в Грузії готові до підписання договору про співпрацю.

Також він додає, що чимало відомих у Грузії людей – чемпіони світу та Європи з боротьби, -  живуть в Україні та на Вінниччині зокрема, і вони із задоволенням стануть учасниками проєкту.

«У країнах ЄС нараховується 299 українських організацій, до 200 з них Рада надіслала листи-запрошення до співпраці. Протягом 2016-2017-х років Рада проводить активну роботу щодо пошуку закордонних партнерів у налагоджені відносин. Зокрема, ГО «Рада національних товариств Вінниччини» підписала угоди про співпрацю з організаціями Латвії, Білорусі, Німеччини, Грузії, Ізраїлю, Італії, Іспанії, Кіпру, а також налагоджена співпраця із Румунією та трьома містами Туреччини» - розповів про співпрацю організації з іноземними партнерами начальник управління у справах національностей та релігії облдержадміністрації Ігор Салецький.

Фотопроєкт «Міст Дружби» реалізується за підтримки депутатки обласної Ради Людмили Станіславенко, директорки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Світлани Василюк, управління у справах національностей та релігій ОДА та Департаменту культури ВМР.Переглядів: 2292
Поширень: 0