Цьогоріч в агропромисловому секторі Вінниччини завершено реалізацію 18 інвестпроектів вартістю 477,6 млн грн.

Так, за даними Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації ОДА протягом 2019 року в області реалізовано 18 інвестиційних проектів на загальну суму 477,6 млн грн. та створено 216 нових робочих місць.

Наразі в області продовжується реалізація 84 інвестиційних проектів на суму 6,4 млрд грн, по завершенню яких планується створити 1022 нових робочих місць.

Зокрема в галузі тваринництва проводиться будівництво та реконструкція 13 молочно-товарних ферм розрахованих на 4,8 тис. гол./місць, 7 тваринницьких приміщень для відгодівлі ВРХ на 1320 гол./місць, здійснюється будівництво та реконструкція 7 свинокомплексів на 46,3 тис. гол./місць та ведеться реконструкція ферми для вирощування овець на 200 гол./місць.

В птахівництві реалізується 4 інвестиційних проекти по будівництву бригад з вирощування курчат-бройлерів в Тульчинському та Тростянецькому районах ВП «Птахофабрика „Вінницький бройлер” потужністю 45,3тис. гол./місць.

Не звичним напрямком с/г області є вирощування равликів. Саме з цією метою реалізується проект із реконструкції виробничого приміщення та будівництва теплиці відкритого типу. Там в подальшому вирощуватимуть стада равликів з маточним поголів’ям - 1 тонна.

В галузі рослинництва реалізується 7 проектів, з них посадка садів, вирощування ягідних та кісточкових культур на площі 465,8 га, будівництво та відновлення зрошувальних систем на площі 1120 га та будівництво тепличного комплексу для вирощування овочів на 10 га.

Збільшення обсягів виробництва с/г продукції вимагає створення умов для її зберігання. Так, з метою розширення інфраструктури зберігання планується реалізувати 8 проектів по будівництву та реконструкції сучасних зерноскладів загальною потужністю 436,7 тис. тонн, 7 проектів по будівництву та реконструкції плодосховищ на 10,8 тис. тонн та 10 проектів з будівництва та реконструкції зерносушарок та паливно-заправного пункту.

Також 12 проектів реалізується в галузі харчової та переробної промисловості області загальною вартістю 922 млн. грн.

Загалом з початку 2019 року на реалізацію інвестиційних проектів в агропромисловому комплексі області спрямовано 1,45 млрд. грн.

Варто відзначити, що динамічний розвиток агропромислового сектору економіки області зумовленим значним попитом на вітчизняну сільськогосподарську продукцію не лише на внутрішньому ринку, а й на зовнішніх. Про це свідчать обсяги зовнішньоторгівельного обороту продукції АПК, який в поточному році склав 527,2 млн дол. США і перевищив минулорічний показник на 18,9%. Зокрема підприємствами аграрного сектору області експортовано с/г продукції та готових продуктів на 505,3 млн дол США, що на 14% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.Переглядів: 1130
Поширень: 0