У місті розпочала роботу Школа вінницького гіда

Сьогодні, 12 серпня, у хабі «Місто змістів» розпочала роботу Школа вінницького гіда.  Проект має на меті підвищення кваліфікації гідів та створення унікальної туристичної пропозиції.  

Протягом п’яти днів 30 учасників пройдуть цикл тренінгів, лекцій та майстер-класів з методики підготовки та апробації туристичних маршрутів, історії Вінниці, основ розвитку власного підприємництва. 

«Цей проект запропонований Вінницьким історичним товариством. Ми знайшли людей і готові їх змотивувати на те, щоб вони займалися екскурсійною справою у нашому місті. У них є готові ідеї і ми спробуємо допомогти їх реалізувати. Школа передбачає теоретичний і практичний блок», – каже доктор історичних наук,  керівник проекту Школа вінницького гіда  Тетяна Кароєва

У місті розпочала роботу Школа вінницького гіда

Лекторами проекту будуть місцеві історики, маркетологи, а також відомі гіди-практики зі Львова, Одеси та інших міст. Сьогодні, до Школи вінницького гіда завітав  знаний екскурсовод зі Львова Петро Радковець. Він прийшов в образі львів’янина XIX-XX ст. 

«Я виріс в історичній частині Львова і історія – це частина мене. Коли хтось приїздить звідкись, то він хоче бачити автентику того міста, куди він приїжджає. Люди дуже тонко відчувають фальш. Турист хоче бачити справжність. До вивчення історії Львову я прийшов дуже кумедно – від сорому. Мені було 17 років. Я вертався додому, і на трамвайній зупинці до мене підійшла дівчинка і запитала, як пройти до Домініканського костелу - він був через дорогу, - а  у радянський час я про цей костел нічого не знав. Дівчина почала розповідати мені історію Львова, і мені стало соромно, що хтось мені розповідає історію мого міста. Я завжди тепер кажу – вивчайте історію самі.  Варто зазначити, що професії гіда і екскурсовода – це різні професії, і сьогодні ми поговоримо й про це», - розповідає Петро Радковець

У вересні у рамках проекту буде організовано «Майстерню міських екскурсій», під час якої учасники розроблятимуть унікальні екскурсійні маршрути для формування туристичної привабливості міста, що вплине на збільшення відвідувань міста. 

Завершальним етапом стане акредитація гідів: учасники Школи вінницького гіда презентують свої портфоліо фаховій акредитаційній комісії й, у випадку схвалення, отримають рекомендаційні бейджі. Механізм сертифікації гідів, напрацьований в рамках реалізації проекту, буде застосовуватися також після реалізації проекту. 

Довідка:

Школу вінницького гіда впроваджує громадська організація «Вінницьке історичне товариство» за підтримки Вінницької міської ради в рамках програми соціально-культурних проектів у партнерстві з департаментом маркетингу міста та туризму, КП «Центр історії Вінниці», громадською організацією «Подільська спадщина», Всеукраїнською асоціацією гідів.Переглядів: 3756
Поширень: 0