За перше півріччя 2019 року до бюджету розвитку надійшло вдвічі більше коштів, ніж за відповідний період минулого року

За підсумками І півріччя 2019 року, спостерігається позитивна динаміка з наповненням бюджету Вінницької МОТГ . Про це сьогодні на засіданні виконавчого комітету розповіла директор департаменту фінансів міської ради Наталія Луценко.

За І півріччя до бюджету надійшло 2447,2 млн грн.  Річний план виконано на 52,7 %. Основну роль у виконанні бюджету відіграє загальний фонд, який закумулював 92 % всіх доходів. Порівняно з 2018 роком власні доходи загального фонду зросли  на 23,3 %. По більшості власних доходів загального фонду забезпечено виконання плану І півріччя та досягнуто значного зростання порівняно з минулим роком.

Туристичний збір займає невелику частку у доходах бюджету. Разом з тим, в зв’язку із запровадженням нового порядку нарахування туристичного збору надходження у звітному періоді зросли майже в 4,5 рази. Як зазначив заступник міського голови Владислав Скальський, це в майбутньому дасть додаткові можливості щодо покращення туристичної інфраструктури в місті.

До бюджету розвитку за звітний період надійшло 106,5 млн.грн., що вдвічі більше, ніж у відповідному періоді 2018 року. Зокрема, від продажу земельних ділянок бюджет отримав у 1,5 рази більше коштів, ніж у минулому році. Йдем мова, зокрема, про продаж інвестору земельної ділянки індустріального парку площею 25,0 га, по вул. Немирівське шосе, 213.

За перше півріччя 2019 року до бюджету розвитку надійшло вдвічі більше коштів, ніж за відповідний період минулого року

Видатки бюджету за звітний період склали 2251,1 млн грн, в тому числі по загальному фонду 1888,7 млн грн. Це забезпечило стабільне функціонування галузей бюджетної сфери, житлово-комунального господарства та міського транспорту. Основними споживачами бюджетних коштів залишаються такі галузі, як соціальний захист та освіта, на їх утримання направлено майже 60 % всіх видатків. 

Враховуючи підвищення з 1 січня 2018 року заробітної плати педагогічним працівникам, які отримують заробітну плату за рахунок освітньої субвенції, за рішенням міської ради встановлено 20 відсотків надбавки педагогічним працівникам дошкільних та позашкільних закладів, в тому числі тренерам-викладачам ДЮСШ, викладачам шкіл естетичного виховання, керівникам гуртків та організаторам Центру підліткових клубів. На це додатково до кінця року буде направлено 19,1 млн грн.

«Підвищення заробітної плати педагогічним працівникам - це була наша ініціатива, її реалізація стала можлива завдяки тому, що ми змогли змобілізувати додаткові надходження до міського бюджету і направити їх саме на ці цілі, – зазначив міський голова Сергій Моргунов. –  Ми збалансовано використовуємо ресурс міського бюджету у всіх сферах життєдіяльності міста Вінниці, в тому числі і у соціальній сфері – заробітні плати, капітальні видатки. Також – щодо забезпечення пільгового проїзду вінничан,   а це, на сьогоднішній день,  не малі кошти, адже це близько  100 тисяч вінничан. Тож, важливо працювати над постійним збільшенням дохідної частини бюджету і ефективним використанням видаткової частини».Переглядів: 2624
Поширень: 0