У Вінниці підбили підсумки розвитку громади за I півріччя 2019 року

У місті модернізують діючі підприємства та розбудовують Вінницький індустріальний парк. Капітально ремонтують дороги та тротуари, реконструюють мережі зовнішнього освітлення та зливової каналізації. В цьому році завершено зборку першого енергоощадного тролейбуса, облаштовано першу марковану велосмугу на вул. Воїнів-Інтернаціоналістів. Ремонтують й житловий фонд, прибудинкові території, будують дитячі та спортивні майданчики. Ведуться й роботи на об’єктах соціальної інфраструктури: будівництво загальноосвітньої школи в районі «Поділля», добудова головного корпусу клінічної лікарні швидкої медичної допомоги на вул. Київська та  реконструкція спортивного комплексу на вул. А. Янгеля. Про це розповів сьогодні директор департаменту економіки і інвестицій Віталій Погосян, звітуючи про виконання Програми  економічного  і соціального розвитку Вінницької міської об’єднаної територіальної громади за І півріччя 2019 року.

«У І півріччі завершено процес розробки та ухвалено остаточну редакцію «Концепції інтегрованого розвитку міста Вінниці 2030». Цей документ визначає стандарти сучасного розвитку та має стати логічним продовженням «Стратегії розвитку Вінниця – 2020». Завершено роботу з розробки бренду Вінниці та створення логотипу. Ухвалено низку програмних документів, які запроваджують принципи: гендерної рівності, створення комфортного міського середовища та реалізації  енергоефективних проектів. В цілому вдалось зберегти позитивну динаміку економічного та соціального розвитку», – каже Віталій Погосян.

У Вінниці підбили підсумки розвитку громади за I півріччя 2019 року

На діючих промислових підприємствах тривала модернізація та розширення виробництв. Запущено першу чергу виробництва фотопанелей для сонячних станцій на підприємстві ТОВ «Несс Естейт». На сьогодні це найбільший завод в Україні з виробництва сонячних панелей. Ведуться роботи з розбудови інженерно-транспортної інфраструктури Вінницького індустріального парку. Крім того, ТОВ «Хед Вінниця» придбав з аукціону земельну ділянку, площею 25 га, для будівництва заводу з виробництва спортивного спорядження для зимових видів спорту. Ведуться проектні роботи. Розпочати підготовчі роботи з будівництва планується вже в цьому році.

У Вінниці підбили підсумки розвитку громади за I півріччя 2019 року

«Стан економічного розвитку за підсумками І півріччя характеризується наступними показниками. Суб’єкти господарювання здійснювали зовнішньоторговельні операції з партнерами із 112 країн світу на загальну суму 623,4 млн дол. США. Баланс зовнішньої торгівлі стабільно продовжує залишатись позитивним і становить 238,4 млн дол., що засвідчує перевагу експортних операцій над імпортними. Зберігається тенденція до зростання обсягів внутрішнього роздрібного товарообігу. Порівняно з минулорічним показником середньомісячна заробітна плата збільшилась на 25,3%», – зазначив Віталій Погосян.

У І півріччі зафіксовано пожвавлення будівельної діяльності. Із забудовниками укладено 31 договір пайової участі у розвитку інфраструктури. До бюджету Вінницької міської об’єднаної територіальної громади від сплати пайової участі надійшло майже 5,8 млн грн. В рамках Програми «Муніципальне житло» завершені загально-будівельні роботи на І черзі – 80-квартирному житловому будинку на вул. Маяковського.  Розпочато та ведуться  роботи з будівництва ІІ черги – житлового будинку на вул. Маяковського також на 80 квартир.

Щодо капітального будівництва, тривають роботи над реконструкцією ІІ черги вулиці Замостянської. У звітному періоді виконано поточний ремонт дорожнього покриття на ділянках понад 140 вулиць, загальною площею майже 40 тис кв м; та тротуарів,  площею близько 1,9 тис м2. Завершено капітальний ремонт ділянки від вул. Дачної до малого містка на вул. Пирогова та перехрестя перед Західним автовокзалом (Барське шосе – Хмельницьке шосе). На умовах співфінансування заасфальтовано майже 9,2 тис кв м доріг в мікрорайонах приватної забудови. Проводилась реконструкція мереж зовнішнього освітлення та зливової каналізації.

Для оновлення тролейбусного парку завершено зборку першого енергоощадного тролейбуса. Проведено капітальний ремонт одного автобуса, завершується ремонт – ще одного. У рамках проекту з впровадження автоматизованої системи збору плати за проїзд в громадському транспорті завершено установку бортових мереж в 306 одиницях міського громадського транспорту. Бортовим обладнанням облаштовано 96 одиниць транспорту, в тому числі 10 автобусів, 46 тролейбусів, 40 трамваїв. Також виконано ремонт ділянки трамвайної колії на вул. Соборна за технологією «оксамитового шляху».

У Вінниці підбили підсумки розвитку громади за I півріччя 2019 року

З метою покращення велоінфраструктури у місті оновили 3,4 км розмітки велодоріжок на вул. Порика, просп. Космонавтів, облаштували першу велосмугу червоного кольору на вул. Воїнів-Інтернаціоналістів, також встановлюються велоСТО. 

Тривали роботи й з утримання та ремонту житлового фонду. Виконувався капітальний ремонт інженерних мереж, покрівель, швів міжпанельних стиків, ліфтів. Замінювали вікна на енергозберігаючі. Продовжені роботи в рамках проекту «Реконструкція системи гарячого водопостачання мікрорайону «Вишенька» в м. Вінниці». У І півріччі виконано влаштування обладнання 84 індивідуально-теплових пунктів (ІТП) в житлових будинках та бюджетних установах. Проведено капітальний ремонт 14 прибудинкових територій. 

Облаштовані нові дитячі та спортивні майданчики на території освітніх закладів та на прибудинкових територіях.

У Вінниці підбили підсумки розвитку громади за I півріччя 2019 року

Ведуться й роботи на об’єктах соціальної інфраструктури. Зокрема, будівництво загальноосвітньої школи в районі «Поділля», добудова головного корпусу клінічної лікарні швидкої медичної допомоги на вул. Київська та  реконструкція спортивного комплексу на вул. Ак. Янгеля. Зведено шість поверхів будівлі регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології на вул. Хмельницьке шосе, будівництво якого ведеться в рамках  спільного проекту зі Світовим банком. Проводиться термомодернізація закладів освіти. За кошти бюджету Вінницької міської ОТГ завершується реконструкція загальноосвітніх шкіл №17 та №8. 

«Заплановані роботи по Програмі соціально-економічного розвитку  та «Стратегії 2020» виконуються. Наголошую на тому, що все, що пов’язане з капітальними роботами, капітальними видатками, потребує досить серйозної уваги щодо ефективного використання коштів, якості проведення робіт та термінів їх виконання, а також – гарантійних зобов’язань», – каже міський голова Сергій Моргунов.Переглядів: 3387
Поширень: 0