На серпневій конференції педагоги міста підбили підсумки минулого навчального року та визначили завдання на новий

​У вінницьких школярів покращуються результати ЗНО з української мови та літератури, математики та історії; почав зростати загальний рівень навчаності дітей та об’єктивність оцінювання; нарощує свої обсяги інклюзивна освіта. У дитячих садках зменшується черга, а у школах більшає учнів. Про результати минулого навчального року та плани на новий говорили вінницькі педагоги 27 серпня під час щорічної педагогічної конференції.

Участь у зустрічі взяли представники усіх освітніх закладів міста, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, заступник міського голови Галина Якубович, голова Вінницької міської організації профспілки працівників освіти і науки України Петро Соловей, голова Вінницької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Сергій Пугачов, ректорка Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського Наталія Лазаренко.

Спілкуючись з освітянами Вінницький міського голова Сергій Моргунов зазначив, що розділяє думку про те, що реформа освіти потрібна, і вінницькі освітяни успішно адаптовуються до роботи у новому форматі. 

На серпневій конференції педагоги міста підбили підсумки минулого навчального року та визначили завдання на новий

«Не може бути сучасна освіта побудована на принципах освіти колишнього радянського союзу. Тому нам усім потрібно змінюватись і розвиватись. До вас одне прохання, щоб ви не втрачали тієї динаміки розвитку, яка є сьогодні. Бо насправді від колективного підходу залежить успіх наших закладів освіти та нашого міста в цілому, - сказав Сергій Моргунов. – Я хочу подякувати освітянам, тому що ви достатньо серйозний і потужний колектив. Мені було дуже приємно, коли я дізнався, що дві школи міста увійшли в перелік 50-ти кращих шкіл країни. Біля восьми шкіл – у першій сотні кращих з-поміж більш ніж 2000 шкіл країни. І це дійсно заслуговує на увагу». 

На серпневій конференції педагоги міста підбили підсумки минулого навчального року та визначили завдання на новий

У своєму виступі директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко розповіла, що на Всеукраїнській серпневій конференції педпрацівників голова представництва ЄС в Україні Хюг Мінгарелі зазначив, що серед усіх реформ в Україні ЄС вважає найуспішнішими дві – реформи децентралізації та освіти.

«На мою думку, найкраща динаміка змін спостерігається у мотивації дітей навчатись: 2/3 опитаних батьків повідомили, що їхнім дітям подобається ходити до школи, ще близько 24,5% відповіли, що скоріше подобається, аніж ні. Улюбленими предметами школярів Нової української школи виявились «Я досліджую світ» та «Математика». Більше 90% першокласників вдома кожного дня говорять із захопленням та натхненням про однокласників та вчителів», - каже Оксана Яценко.

Розвиток інклюзивної освіти був і залишається пріоритетним у роботі департаменту освіти та закладів освіти. У порівнянні з попередніми навчальними роками зросла кількість інклюзивних груп та класів, а також кількість дітей з особливими потребами, які в них навчалися.  

У 2017-2018 навчальному році 24 дитини з особливими освітніми потребами виховувались в 7-х інклюзивних групах, у 2018-2019 навчальному році – 38 дітей в 19-ти інклюзивних групах. На 2019-2020 н. р. планується організувати перебування 47 дітей у 24 інклюзивних групах, що майже вдвічі більше, ніж у 2017-2018 навчальному році.

На серпневій конференції педагоги міста підбили підсумки минулого навчального року та визначили завдання на новий

У 2019-2020 навчальному році 117 дітей з особливими освітніми потребами будуть охоплені інклюзивним навчанням, що на 16 % більше, ніж у попередньому навчальному році.

Загалом сьогодні в міській громаді функціонує 41 заклад загальної середньої освіти, в них навчається майже 43 тис. юних вінничан. Завдяки тому, що Вінниця визнана найкомфортнішим містом для проживання в Україні, кількість населення, зокрема, й дитячого збільшується. Кількість учнів закладів загальної середньої освіти щороку зростає більш, ніж на тисячу дітей.

1 вересня у 157 перших класах розпочнуть навчання 4985 учнів. На придбання необхідного обладнання для комплектування кабінетів, у яких вони навчатимуться, місту виділена субвенція у сумі майже 7 млн грн. З бюджету Вінницької міської ОТГ виділено 4,8 млн грн (що складає 40 % видатків на НУШ). В межах передбачених коштів заклади загальної середньої освіти міста забезпечуються: комп’ютерним обладнання, меблями, дидактичними матеріалами.Переглядів: 3586
Поширень: 1