Відтепер вінницькі підприємці можуть взяти кредит в комерційному банку і отримати часткову компенсацією відсотків з міського бюджету

З 2017 року у місті діє Порядок часткової компенсації відсотків за залученими кредитами суб’єктам малого та середнього підприємництва. Зважаючи на позитивний результат роботи попередніх років з державними банками-партнерами профільним департаментом було запропоновано внести зміни до Порядку, які тепер дозволять залучити й недержавні комерційні банки до партнерства.

Це дасть змогу значно збільшити коло потенційних учасників процедури компенсації та підвищити рівень обізнаності підприємців про такий інструмент здешевлення вартості кредитів на розвиток. Таке рішення сьогодні під час сесії міської ради підтримали депутати.

Порядок часткової компенсації відсотків за залученими кредитами суб’єктам МСП за рахунок коштів бюджету Вінницької міської об’єднаної територіальної громади був розроблений та ефективно діє в рамках Програми посилення конкурентоспроможності МСП на 2017-2020 роки. 

У 2018 році в продовження угод про співпрацю було залучено до роботи в рамках Порядку два державних банка – Ощадбанк та Укргазбанк. За 2018-2019 рік Ощадбанк видав 6 кредитів на загальну суму 7,9 млн грн. Учасниками процедури компенсації стали представники сфери послуг та харчової промисловості.

«Ця програма уже дала результати – шість суб’єктів підприємницької діяльності скористалися фінансовою допомогою від Вінницької міської ради і міського бюджету. Це дало їм можливість закупити нове обладнання, створити додаткові робочі місця і, звичайно, зменшити навантаження на собівартість тієї продукції, яка виробляється суб’єктами підприємницької діяльності», - сказав Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

За словами директора департаменту економіки і інвестицій міської ради Віталія Погосяна, загальна сума компенсації за 2018-2019 роки всім учасникам процедури компенсації склала більше 360 тис. грн. У деяких позичальників компенсація покриває від 80% до 100% платежів за користування кредитами (відсотки по кредиту). Залучені кошти дозволили підприємцям закупити нове обладнання, збільшити заробітну платню працівникам, поповнити обігові кошти, закупити сировину та загалом здійснити низку заходів щодо розвитку власного бізнесу.

Сьогодні депутати міської ради проголосували за те, щоб внести зміни до Порядку, щоб до партнерства могли долучатись й недержавні комерційні банки.  Як результат – збільшиться коло потенційних учасників процедури компенсації. А також – підвищиться рівень обізнаності підприємців про такий інструмент здешевлення вартості кредитів на розвиток. Переглядів: 2740
Поширень: 0