У Вінниці провели унікальну операцію на відкритому серці вагітній жінці

У Вінницькій обласній клінічній лікарні ім.М.І.Пирогова вперше в Україні виконано унікальне кардіохірургічне оперативне втручання з приводу тромбоемболії легеневої артерії у вагітної жінки.

Протягом шести годин за життя пацієнтки боролися 14 найкращих медиків країни. Везти жінку до Києва не ризикнули, адже медики давали лише 10% на те, що вагітна і дитина виживуть. За словами лікарів, такі складні операції – це справді виклик навіть для європейських фахівців.

Під час хірургічного втручання медикам вдалося видалити тромботичні маси з легеневої артерії при зупиненому серці та роботі апарату штучного кровообігу понад 50 хвилин, після чого серце було запущено. На щастя, дитина не постраждала.

У Вінниці провели унікальну операцію на відкритому серці вагітній жінці

«Якби ми до ранку не забрали цей тромб, то була б загроза смерті жінки. Кардіохірургічна бригада займалася кардіологією, акушери-гінекологи спостерігали за плодом, за тим, щоб зберегти його життєздатність», - прокоментував Заслужений лікар України, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії ім.М.М.Амосова Василь Лазоришинець.

Унікальне оперативне втручання стало можливим завдяки підтримці кардіохірургів Національного інституту серцево-судинної хірургії ім.М.М.Амосова, директора інституту, академіка Василя Лазоришинця,  фахівців інституту акушерства та гінекології, а також завдяки злагодженій роботі лікарів центру серцево-судинної хірургії та перинатального центру обласної лікарні.Переглядів: 3747
Поширень: 9