Золото у проваллі: в краєзнавчому музеї відкриють унікальну виставкову залу на 4-метровій глибині

Сутерени, де 3 століття тому «кашеварили» молоді єзуїти, перетворять на «золоту скарбницю».

У Вінницькому обласному Краєзнавчому музеї відкриють унікальну виставкову залу. Її облаштують на 4-и метровій глибині під землею. Глибочезне провалля, яке виявили під час ремонту в старій частині музею майже 10 років тому, стане ще одним експозиційним залом на 40 квадратів.

«В кінці 17, на початку 18 століття, стара частина Краєзнавчого музею була гуртожитком учнів Вінницького єзуїтського колегіуму. Частину ж льоху, вони використовували як кухню. Саме на це приміщення ми й натрапили у 2010 році, коли робили ремонт. Провалля розчистили, укріпили та чекали на рішення: що робити із ним далі», - розповідає заступник директора Вінницького обласного Краєзнавчого музею Світлана Шароварська.

Золото у проваллі: в краєзнавчому музеї відкриють унікальну виставкову залу на 4-метровій глибині

За 10 років містична «яма», до якої відвідувачів не впускають, стала одним із загадкових популярних «експонатів» музею каже завідувачка сектором археології Вінницького обласного краєзнавчого Ольга Грабовська.

«Резонанс від провалля шалений. Тож об’єкт, який привернув до себе стільки уваги й галасу, має бути використано як найпродуктивніше. В нас є шикарна археологічна колекція золота: перша частина — доби бронзи, це 15 – 10 ст. до н.е, та відомого на весь світ сарматського золота, 1 ст. нашої ери. Вони зберігаються в фондах нашого музею. Ці колекції ми показуємо дуже рідко, під час замовлень, або на тематичних виставках. Так бути не має, на мою думку це соромно. Місце для такої колекції має бути гідним. Якщо ми візьмемо вже такий відомий об’єкт, як наше підземелля і помістимо туди шикарну колекцію золота, то це буде бомба», - розповідає Ольга.

Золото у проваллі: в краєзнавчому музеї відкриють унікальну виставкову залу на 4-метровій глибині

Втім через велику вологість, підземелля не готове «приймати» настільки коштовний скарб. Тож, працівники музею звернулись по досвід до своїх колег-дизайнерів.

«Ми радились із музейними дизайнерами, фахівцями з музейного обладнання. Виявилось, що можна створити мікроклімат необхідний у вітрині, де буде зберігатись колекція золота. Музей звернувся до відомого музейного дизайнера з м. Суми. Олександр Антонець розробив дизайн-концепцію зали», - зазначає Ольга Грабовська.

Вітрину зі скарбом розмістять по центру виставкової зали. Її доповнять ще двома, зміст яких нагадуватиме місце археологічних розкопок.Переглядів: 4140
Поширень: 0