Біль у горлі свідчить про наявність запального процесу в організмі. Основними збудниками захворювання, яке у медичних колах має назву «фарингіт», є віруси, бактерії, грибкові мікроорганізми, алергени. 

Причинами захворювання горла також може бути забруднене навколишнє середовище, куріння, проблеми з кишково-шлунковим трактом (наприклад, печія). Інколи запалення горла є просто результатом подразнення слизової, що проходить досить швидко. Але здебільшого больові відчуття — це симптом, що потребує уваги, адже без належного лікування одужання може затягнутися.

Фарингіт потрібно лікувати практично з перших годин після появи неприємним відчуттів. Річ у тім, що хвороботворні бактерії у горлі розмножуються дуже швидко, і, враховуючи ослаблений імунітет, стан пацієнта може різко погіршитися. Використовувати ліки проти болю в горлі зразу ж не обов'язково. Поки триває запальний процес і захворювання знаходиться на початковій стадії, можна скористатися секретами народної медицини. 

  • Полоскання. Найефективнішим є полоскання горла солоною водою (пів чайної ложки солі на склянку теплої води). При потребі можна додати краплю йоду. Сіль — природний антисептик, який зменшує запалення, знижує больові відчуття, «витягує» вологу зі слизової. Полоскання забезпечує ефект миттєвого полегшення, яке й триває не надто довго. Здійснювати процедуру рекомендується доволі часто — кожні дві-три години. Соляний розчин після полоскання потрібно випльовувати. 
  • Лимон. Цитрус містить у собі велику кількість вітаміну С, який необхідний для укріплення імунної системи. Він зменшує набряклість слизової горла, знищує бактерії та віруси, сприяє нормалізації температури тіла. Як ліки можна використовувати посипану сіллю і перцем скибку лимона. З лимонним соком також можна приготувати розчин для полоскання. 
  • Мед. Він знеболює і регенерує, має антисептичну і протизапальну дії, характеризується бактеріостатичними, протигрибковими та протимікробними властивостями. Водночас він працює як гіпертонічний розчин, який витягує воду з набряклих тканин, завдяки чому зменшується запалення горла.

За здоров'ям в аптеку: ефективні препарати

Лікування медикаментами, безперечно, забезпечує швидше одужання. Вони полегшують неприємні відчуття, впливають на причину виникнення запалення. Здебільшого такі препарати діють комплексно. Найбільш поширеними є: 

  • Аерозолі для горла. Використовуються для зрошення слизової оболонки рота і горла, ефективно усувають біль. Спрей для горла діє безпосередньо в осередку запалення, тому ефективно бореться із хвороботворними мікроорганізмами. 
  • Розчини. Використовуються для оброблення слизових оболонок під час механічного їх очищення від гнійних скупчень. Найвідомішим є розчин Люголя. 
  • Льодяники, таблетки для розсмоктування. Мають ряд переваг: зручна форма випуску, приємний смак, ефект швидкого полегшення, довготривале відчуття свіжості після вживання. Завдяки тому, що таблетки треба розсмоктувати тривалий час, забезпечується ефективна терапевтична дія. 
  • Сиропи. Мають густу, доволі в’язку форму консистенцію, тому на тривалий час «осідають» на запалених мигдалинах і діють протягом тривалого часу. 

Запалення горла — поширене захворювання, яке, як нам здається, ми завжди знаємо, як лікувати. Проте навіть звичайна для багатьох хвороба може стати причиною ускладнень і більш серйозних проблем зі здоров'ям. Радимо вам не займатися самолікуванням і звертатися до спеціаліста, щоб якомога швидше подолати недугу.


Переглядів: 129108
Поширень: 85