З 1 жовтня на Вінниччині стартує осіння призовна кампанія

Призовна кампанія триватиме протягом 3 місяців - з 1 жовтня до 31 грудня 2019 року. Згідно з чинним законодавством, сповіщатимуть громадян призовного віку.

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком українців (Ст. 65 Конституції України та ч. 1 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

Хто підлягає призову до армії в 2019 році?

Призову на строкову військову службу (виклику на призовні комісії) підлягають громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилось 20 років, та старших осіб, які не досягли 27 річного віку.

Який термін служби в українській армії?

Згідно зі Ст. 23 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу» термін служби в армії становить: 18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти, 12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.

Що робити, якщо принесли повістку?

Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку,  зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у повістці. При цьому, в Законі зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.

Поважними причинами неявки можуть вважатися тільки форс-мажорні ситуації: стихійне лихо, хвороба призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Будь-які інші причини не є достатньо вагомими і можуть бути прирівнені до ухилення від армії.

Яка відповідальність за ухилення від призову в армію?

В Україні передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу — адміністративна і кримінальна. В якості адмінпокарання за неявку застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

 штраф від 85 до 119 гривень за перше порушення,

 штраф 170-255 гривень — за повторне порушення.

Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся за адресою:

м. Вінниця, вул. Д.Галицького, 31.Переглядів: 2541
Поширень: 0