У Вінниці відбувся обласний форум до Дня усиновлення

Сьогодні в АRT-галереї «ІнтерШик» відбувся обласний форум до Дня усиновлення, який в Україні відзначають щороку 30 вересня.

Під час зустрічі основна увага була приділена питанню деінституціалізації, а також реалізації права дитини на виховання в сімейному оточенні.

В обласному форумі взяли участь керівники навчально-реабілітаційних центрів, вихователі дитячих будинків сімейного типу, родини усиновлювачів, соціальні працівники, представники ОТГ, а також керівники профільних структур, дотичних до охорони дитинства.

Під час зустрічі начальник служби у справах дітей ОДА Тетяна Дорош порушила актуальні питання в галузі охорони дитинства.

«Щорічно більше тисячі дітей перебувають на обліку профільних служб як ті, що перебувають у складних життєвих обставинах. За минулий рік 78 дітей поставлені на облік як ті, що постраждали від насильства, зокрема, 26 дітей – від фізичного, 41 – від психологічного, 8 – від сексуального, а двоє дітей були продані в рабство батьками», - зазначила Тетяна Дорош.

За словами начальника служби у справах дітей облдержадміністрації, на обліку в закладах інституційного догляду всіх форм підпорядкування області перебувають майже 3 тис. дітей.

Також були порушені питання щодо підготовки висококваліфікованих фахівців, наставництва в освітній галузі, випадків скасування усиновлення, співпраці усиновлювачів із керівниками інтернатних закладів, а також проведення обов’язкового навчання для тих осіб, які планують всиновити дитину, забезпечити щасливе дитинство та підготувати її до дорослого життя.

Під час форуму присутні ознайомилися з роботою мобільних бригад – спеціалізованих служб підтримки осіб, постраждалих від домашнього насильства, які надають їм психологічну допомогу та фахові консультаційні послуги із виїздом до територіальних громад, а також у телефонному режимі. Загалом, у 12 регіонах України створено 54 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги. У Вінницькій області роботу 4 мобільних бригад забезпечують 12 працівників.

Значна увага була приділена роботі реабілітаційних центрів. Зокрема, про діяльність Серебрійського навчально-реабілітаційного центру Могилів-Подільського району Вінницької обласної Ради розповіла директор закладу Зоя Калашнікова. За її словами, наразі в навчально-реабілітаційному центрі є 20 фахівців-дефектологів, які безпосередньо працюють із вихованцями.

Про роботу із дітьми, зокрема, про забезпечення медико-соціального захисту у Вінницькому обласному спеціалізованому будинку дитини з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки поінформувала головний лікар Надія Андрієвська.

Натомість, Любов Главацька розповіла про діяльність Центру опіки дітей, поділившись власним досвідом роботи в галузі охорони дитинства.Переглядів: 2363
Поширень: 0