У холі міської ради можна подивитися на картину «Визволення Вінниці 10 серпня 1919 року»

В рамках проведення  четвертого Всеукраїнського фестивалю  «Вінниця – Столиця УНР», у холі міської ради показали картину українського баталіста Артура Орльонова «Визволення Вінниці 10 серпня 1919 року». А також доктор історичних наук, професор ВДПУ ім. М. Коцюбинського Тетяна Кароєва розповіла про книгу «Українська революція 1917-1921 в іменах. Вінницькі сторінки».

Для того щоб художник зміг відтворити події 1919 року його консультували вінницькі історики, архітектори. 

«Ми презентували сьогодні картину видатного українського баталіста Артура Орльонова «Визволення Вінниці 10 серпня 1919 року». Пан Артур працює у доволі класичній стилістиці, ми мали з ним честь мати співробітництво у контексті відзначення 100-річчя Вапнярського бою. Він зробив прекрасну картину, присвячену цій видатній військовій операції.  Художній контекст – це безумовно робота художника, а консультаційний блок – колективна праця. Нас зокрема консультував архітектор Євген Совінський, адже такий ракурс досить важко зловити, адже його фактично не існує в реаліях 2019 року. Свої консультації також надавав і військовий історик Максим Царенко та інші наші друзі. Картину можна буде побачити в холі міської ради до 15 жовтня, а потім вона перейде до нашого фонду», - розповів директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен

У холі міської ради можна подивитися на картину «Визволення Вінниці 10 серпня 1919 року»

Доктор історичних наук, професор ВДПУ ім. М. Коцюбинського Тетяна Кароєва під час презентації книги «Українська революція 1917-1921 в іменах. Вінницькі сторінки», зазначила що до її створення долучилися колеги з ВДПУ, студенти та навіть випускники закладу. 

У холі міської ради можна подивитися на картину «Визволення Вінниці 10 серпня 1919 року»

«Викладачі нашого університету історичного факультету  були ініціаторами створення біографічного довідника про уродженців Вінниччини і діячів, які брали участь в Українській революції. Цей проект був реалізований у рамках відзначення 100-річчя Української революції. Ми охопили 373 особи і це далеко не всі діячі», - зазначила Тетяна Кароєва.


Переглядів: 2421
Поширень: 0