Вінниця презентувала свій туристичний потенціал на Міжнародному ярмарку срібних поколінь Targi Seniora у Кельце

"Winnica.Miasto idei" - так називався промо-стенд Вінниці, представлений на ярмарку для людей віком 60+ Targi Seniora, який відбувся 12 жовтня у польському місті-побратимі Кельце. У рамках заходу відвідувачі мали можливість познайомитися з туристичними пропозиціями міста та Вінницького регіону у сфері гостинності, медичного туризму, рекреації, відпочинку.

Міжнародний ярмарок Targi Seniora вперше присвятили темі "срібної економіки", мета якої підвищення якості послуг для людей старшого віку, зокрема медичних, санаторних, готельних, туристичних. Масштабний захід став можливим завдяки зусиллям Вінницького міського голови Сергія Моргунова та Президента міста Кельце Богдана Венти. 

На відкритті Targi Seniora очільник Кельце Богдан Вента привітав закордонні делегації з міст-побратимів, української Вінниці та німецької Готи, їхньою рідною мовою, що стало приємним сюрпризом для гостей. Він відзначив, що подібні заходи важливі для зміцнення контактів між регіонами. 

Вінниця презентувала свій туристичний потенціал на Міжнародному ярмарку срібних поколінь Targi Seniora у Кельце

На ярмарку свої виставкові стенди широко представили бізнес-компанії, громадські організацій та муніципальні формування з різних країн світу. Ярмарок товарів і послуг поєднувався з роботою учасників заходу у форматі дискусійних панелей, воркшопів та лекцій, а також – з культурно-розважальною програмою на головній сцені заходу та інших локаціях. 

Відвідувачі мали можливість пройти безкоштовну медичну діагностику, отримати консультації щодо питань соціальної інтеграції, взяти участь у майстер-класах тощо. 

"У Кельце така виставка проходить перший раз, але "срібна економіка" в Європі набирає обертів. Біля 20% ВВП у деяких країнах забезпечує саме індустрія для людей поважного віку. Для нас було цікаво познайомитися з найкращими практиками в інших країнах, зокрема, у Німеччини, де цій сфері приділяють чимало уваги. Але зазначу, що і у нас є свій достатньо позитивний досвід роботи з людьми третього віку у різних напрямках. Наш терцентр досить потужно працює, є активні громадські організації, надаються різноманітні послуги, працюють гуртки. Але побачити нові методи роботи було основною логікою приїзду нашої делегації, а окрім того, познайомити поляків з нашими можливостями гостинності. Наші санаторії користуються величезним попитом, туристична пропозиція також досить цікава. Я думаю, що наступним кроком має бути співпраця на рівні малого і середнього бізнесу, налагодження конкретних контактів для реалізації проектів у цій сфері та інших напрямках",- зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов

У виставковій зоні міст-побратимів Вінниця презентувала свій стенд, який позиціонував місто та регіон з погляду різноманітних ідей для відпочинку срібних поколінь. Адже Поділля як один з найрозвиненіших центрів медицини у Східній Європі пропонує якісні послуги у сфері оздоровлення та лікування. 

Вінниця презентувала свій туристичний потенціал на Міжнародному ярмарку срібних поколінь Targi Seniora у Кельце

Також далеко за межами України відомі багатопрофільний санаторій "Авангард" у Немирові та унікальний бальнеологічний курорт Хмільник, радонові води якого за своїми властивостями аналогічні водам Баден-Бадена. 

Також Вінниця може запропонувати комфортний відпочинок, яскраві фестивальні враження, знайомство з багатовіковими традиціями регіону, можливість скуштувати страви автентичної подільської кухні в сучасних рестораціях. 

В.о. директора департаменту маркетингу та туризму міста Олександр Вешелені відзначив, що у складі вінницької делегації були представники медичних закладів, санаторіїв, готелів, туристичних компаній та муніципальної страхової компанії. І польські сеньйори активно цікавились інформацію щодо пропозицій з надання туристичних та медичних послуг в Україні. 

Вінницький стенд "Winnica. Miasto idei" користувалося неабиякою популярністю у відвідувачів. У рамках дискусійної панелі "Активація +" досвідом роботи у сфері соціальної інтеграції людей поважного віку ділились фахівці з різних регіонів Польщі. Представники вінницької делегації також взяли участь в обговоренні та розповіли про роботу, яка проводиться у цьому напрямку. А щоб продовжити більш предметно співпрацю між двома містами-побратимами у сфері "срібної економіки" вінничани запропонували провести спільний форум уже в Україні. 

Вінниця презентувала свій туристичний потенціал на Міжнародному ярмарку срібних поколінь Targi Seniora у Кельце

Якою може бути програма у рамках Форуму, розповіла заступниця міського голови Галина Якубович: "Пропонуємо провести дводенний форум. У програмі першого дня - відкриття, спортивна сеньйоріада за участі команд з обох країн, дозвілля за інтересами, робота на різних локаціях, майстер-класи з ліплення вареників, гончарного мистецтва, виготовлення ляльок-мотанок, вечір польського та українського кіно. Заходи другого дня Форуму - це і батл хорів та інших творчих колективів, представлення польського досвіду організації активностей для людей поважного віку, нагородження переможців, вечірка. Також запросимо на тури українських традицій. Головне – спілкування і дружба". Захід планується провести наступного року.Переглядів: 2258
Поширень: 0