Зупиніть аритмію, щоб вона не зупинила ваше серце!

Серце дорослої людини у стані спокою робить 70-75 ударів за хвилину. Якщо частота пульсу менша або більша, це може вказувати на порушення у роботі системи кровообігу. Можливо, відхилення від норми є ознакою розвитку аритмії? Ця недуга є підступною, бо має безліч варіантів, кожен з яких піддається корекції відповідно до певного протоколу. Самолікування здатне призвести до інфаркту або інсульту. Тож не ризикуйте власним серцем!

Як розпізнати порушення ритму?

Євгенію Марковську, жительку села Пирогова, до вінницького кардіоцентру привезли її дорослі діти. 82-річна жінка відчула запаморочення, впала до погреба і дивом залишилася живою. Аж тоді пенсіонерка зізналася, що періодично непритомніє протягом останніх 10-ти років. Бувало, що втрачала свідомість просто посеред дороги, але вважала це специфічною реакцією на зміну погоди. На момент прибуття до лікарні пульс Євгенії Йосипівни ледь простежувався і становив усього 45 ударів за хвилину.

«У мене давно є відчуття, що серце «не слухається», — розповідає пенсіонерка. — Але як сільська людина за господарчими клопотами я ніколи не мала на себе часу. Зробити операцію погодилась, бо злякалася, що під час наступного нападу впаду і розіб'ю голову».

Зупиніть аритмію, щоб вона не зупинила ваше серце!

Жінці виставили діагноз: аритмія (порушення ритму серця). Ця недуга має майже 500 різновидів. Спровокувати її здатні морфологічні зміни серця, вади клапанів, артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба або навіть надмірне вживання кави, нікотину та енергетичних напоїв. Лікування у кожному випадку передбачає певні особливості. Визначити, що саме із серцевим ритмом не так, здатен лише кардіолог після ретельної діагностики.

«Перше, що мусить насторожити людину, — дискомфорт за грудиною, жодним чином не пов’язаний з фізичними навантаженнями, — пояснює Світлана Басенко, кардіологиня Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології. —  Для уточнення діагнозу пацієнт мусить зробити кардіограму. Інколи її недостатньо, отже, ми пропонуємо добовий моніторинг. У будь-якому випадку тактику лікування визначаємо лише після обстеження».

Зупиніть аритмію, щоб вона не зупинила ваше серце!

Чому самолікування вбиває серце?

Вінничанка Наталя С. призначила собі ліки і перестаралася. Сильний головний біль втамувала таблеткою від тиску, яку позичила на роботі у колеги. Доза виявилася завеликою. Тиск впав нижче норми, а серцебиття сповільнилося. Лікарі констатували брадикардію внаслідок  неправильного вживання гіпотензивних препаратів.

«Мені стало настільки зле, що  співробітникам офісу довелося викликати «швидку», — коментує жінка. — Лікарі пояснили, що неконтрольоване вживання ліків від артеріального тиску здатне викликати блокаду серця. Це небезпечно!»

Не меншу загрозу становить і посилений ритм серця, коли воно ніби «вистрибує» з грудей. Самолікування у такому випадку може обернутися втратою дорогоцінного часу, а потім —  судинною катастрофою.

Зупиніть аритмію, щоб вона не зупинила ваше серце!

«Для пацієнта ключову роль грають перші 48 годин від початку гострого порушення ритму. Важливо, щоб пацієнт у разі появи симптомів одразу звернувся по допомогу, а не експериментував з препаратами із домашньої аптечки, — розповідає Олексій Семиконь, завідувач відділення для хворих з порушеннями ритму серця Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології. — Починаючи з третьої доби зростає ризик розвитку тромбозів. Це загрожує людині важкими станами. Тоді, коли лікарі намагатимуться відновити серцевий ритм, може статися інфаркт міокарда або інсульт».

Лікування порушень серцевого ритму може бути різним: від консервативної терапії до встановлення кардіостимулятора. Однак правильну й ефективну тактику дій здатен підібрати лише кваліфікований кардіолог. Слід пам’ятати, що аритмія сама не минає, а тому потребує контролю та корекції.  

Отже, не діагностуйте самі себе та не вживайте ліки за порадою знайомих чи реклами! Підтвердити чи спростувати аритмію здатні лише фахівці. А в гострому стані — одразу викликайте «швидку допомогу»!

Матеріал виготовлено в межах реалізації субпроєкту «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією».    Переглядів: 9292
Поширень: 1