Вінничани будуть з водою: міська рада виділила кошти на вирішення проблеми облводоканалу

Сьогодні у Вінниці відбулась чергова сесія міської ради. Серед рішень, схвалених депутатами, зокрема – виділення 7,7 млн грн на погашення заборгованості перед енергетиками КП «Вінницяоблводоканал», про запозичення до бюджету міста на впровадження проекту з модернізації вуличного освітлення спільно з НЕФКО. Також схвалено рішення про прийняття у комунальну власність двох новозбудованих дитячих садочків. Затвердили депутати й Програму розроблення містобудівної та іншої документації загальноміського перспективного значення на 2020-2022 роки. Серед завдань цього документу – розробка Археологічного атласу території Вінницької міської ОТГ. 

Під час сесії депутати затвердили два рішення, які стосуються виділення коштів на погашення боргів за електроенергію КП «Вінницяоблводоканал». Вони зумовлені тим, що у вересні-жовтні цього року склалась критична ситуація – енергетики попередили облводоканал про відключення від послуги через заборгованість, що могло спричинити припинення подачі води місту. Щоб цього не допустити, і виділяються кошти з бюджету.

«Я разом з головою облдержадміністрації Владиславом Скальським втрутились в цю ситуацію і визначили алгоритм подальших дій, - зазначив міський голова Сергій Моргунов. – Ми виділяємо кошти для ліквідації заборгованості облводоканалу перед енергетиками. На сьогодні важливо, щоб обласна рада теж прийняла швидко два рішення: зокрема щодо направлення ресурсу, який ми передаємо обласному бюджету, на покриття касового розриву водоканалу. Друге – це реакція на рішення міської ради щодо передачі облводоканалу в комунальну власність міста. Я наголошую на тому, що для нас це важливе питання, і ми повинні прийняти підприємство у власність: провести відповідний аудит, інвентаризацію. Якщо буде необхідність, то ухвалити відповідні кадрові рішення. Також визначити стратегію даного комунального підприємства і суттєво вплинути на покращення надання послуг якості питної води та виконати врешті реконструкцію очисних споруд».

Вінничани будуть з водою: міська рада виділила кошти на вирішення проблеми облводоканалу

Зокрема, ухваленими міською радою змінами до бюджету громади, - 5,2 млн грн спрямовується на КП «Вінницяміськтеплоенерого» для оплати зобов’язань перед КП «Вінницяоблводоканал» за договором відступлення права вимоги з різниці в тарифах. Ще одним рішенням сесії виділено цільову субвенцію обласному бюджету у розмірі 2,5 млн грн на ліквідацію касового розриву облводоканалу для розрахунків з ТОВ «Енера Вінниця» за постачання електричної енергії.

Депутати затвердили і Програму розроблення містобудівної та іншої документації загальноміського перспективного значення на 2020-2022 роки. Її мета — створити просторові умови для покращення якості міського середовища, розвитку транспортної мережі та формування комфортного середовища. 

Серед заходів Програми – розробка Археологічного атласу території Вінницької міської ОТГ. Це документ, у якому буде розгорнута база археологічних пам’яток, враховуючи приєднані у 2015 році території та Десну. Він стане  інструментом поетапного дослідження культурного шару в межах територій зони охорони археологічного культурного шару, а також територій, що є пам’ятками культури на теренах Вінниці; приведення цього процесу до норм чинного законодавства.

Вінничани будуть з водою: міська рада виділила кошти на вирішення проблеми облводоканалу

«Збереження культурної спадщини в центральній частині міста – це важливе питання. Тому ми приймаємо рішення щодо створення Археологічного атласу. Вважаю, що департаменту архітектури і містобудування та головному архітектору міста необхідно звернути увагу на те, як здійснюється реконструкція історичних будівель у центральній частині міста. Бо я спостерігаю ситуацію, що деякі об’єкти спільної комунальної власності  фактично знищуються. Тому звертайте на це увагу і відпрацьовуйте згідно законодавства.  І якщо ми говоримо про Археологічний атлас, то ви повинні достатньо інтенсивно попрацювати в цьому напрямку. Тим більше, що з точки зору збереження археологічної спадщини ми почали працювати ще в 2015 році, коли почали проводити археологічна розкопки. Тому усі ці речі ми повинні ефективно застосовувати і не тільки в центральній частині міста»,- сказав Сергій Моргунов.

До створення атласу планується долучити спеціалістів Вінницького обласного краєзнавчого музею, сектору охорони культурної спадщини УКіМ Вінницької ОДА, ВДПУ ім. М.Коцюбинського, Державного архіву Вінницької області, Центру історії Вінниці. 

Після затвердження базової структури атласу має бути створено Програму археологічних досліджень. Завдяки якій можна буде проводити ефективне археологічне, історичне дослідження об’єктів та територій центрального історичного ареалу Вінниці, у тому числі підземної спадщини міста.

Також депутати прийняли рішення щодо запозичень до бюджету Вінницької міської ОТГ на впровадження масштабного проекту з модернізації вуличного освітлення спільно з Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО). Мережу зовнішнього освітлення планують осучаснити на магістральних вулицях: Соборній, Пирогова, Келецькій. Де застарілі натрієві лампи замінять на 680 LED світильників, термін служби яких вп’ятеро більший. А замість повітряних кабелів прокладуть підземні.

Загалом буде залучено 14,9 млн грн позики від НЕФКО під 3 % річних, кредит розподілений на 2 роки. Відсотки по кредиту передбачається погасити за рахунок отриманої економії від впровадження проекту. Реалізація якого за діючим на сьогодні тарифом дозволить економити  близько 2 млн грн на рік.

Крім того, міською радою прийнято рішення про передачу до комунальної власності будівель двох дитячих садочків за адресами: проспект Коцюбинського,43г та вул.Трамвайна,3б. Їх побудували і передають місту інвестори.Переглядів: 2685
Поширень: 1