Представники ОТГ вивчали особливості формування бюджету на 2020 рік

Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування  Програми « U-LEAD з Європою» запросив представників фінансових підрозділів ОТГ Вінниччини на тренінг «Формування бюджету на 2020 рік. Складання паспортів бюджетних програм». Інна Святна -  радниця з місцевих фінансів Центру запропонувала присутнім ознайомитись із  механізмами моделювання бюджетного процесу  з урахуванням середньострокового планування та  проектами змін до законодавства. Експерт роз’яснила фінасистам громад особливості формування бюджетних запитів у 2019 році та паспортів бюджетних програм.

«Середньострокове планування, що запроваджено в Україні  з 2019 року,  буде відображатись у всіх документах, починаючи  з бюджетних запитів та завершуючи  рішеннями про місцевий бюджет.  Фактично, бюджетні документи зміюють суть із статистичних даних  на програмні.  На перший план всіх бюджетних планів і виконання бюджетів  виходить трирічний термін. Важливим чинником у процесі бюджетного планування виступають цілі бюджетних програм. У 2018 році вже було започатковано відображення цілей під час планування місцевих бюджетів, але органам  місцевого  самоврядування потрібне додаткове навчання з даних питань. Необхідно розумітись на  визначенні мети бюджетної програми, прогнозних показниках, напрямках використання кошторисів, що прямо позначається на  якості  бюджетних документів по області. Під час  консультаційних зустрічей в ОТГ Вінниччини, запитів   щодо середньострокового планування  було найбільше від ОМС. Отже,  серед цілей бюджетних програм  важливими є  забезпечення якісної середньої та позашкільної освіти в ОТГ, благоустрій територій ОТГ, соціальне забезпечення, а також фінансова підтримка медичних закладів», - зазначила Інна Святна.

Представники ОТГ вивчали особливості формування бюджету на 2020 рік

В ході тренінгу учасники  обговорили актуальні зміни до нормативних документів, а також  навчилися визначати цілі  державної політики, їх мету та напрямки.

Представники ОТГ області подискутували з питань організації бюджетного процесу та планування місцевих кошторисів, попрацювали в групах та поділились досвідом. Ряд фінасистів громад наголошують, що  із  майбутніми змінами щодо адміністративно-територіального устрою та перспективних  планів формування територій  ОТГ в регіоні, питання планування бюджету дещо ускладнюється, особливо   з огляду на середньострокові терміни.

Представники ОТГ вивчали особливості формування бюджету на 2020 рік

«На сьогодні  ми плануємо те, що можливо  в умовах діючого законодавства.  На 2021-2022 роки виконується прогноз і середньострокове планування. Незабаром ми оприлюднимо дані на сайті Тульчинської ОТГ  і  проведемо чергове засідання  виконавчого комітету, де  плануємо схвалити проект бюджету громади  на 2020 рік та прогноз  на 2021-2022 роки. Реалії поки такі, але по новому перспективному плану  до Тульчинської ОТГ приєднається більше десятка населених пунктів району, тож територія збільшиться і відповідно   -  зміниться  показник кількості населення. Це показник, що впливає на зменшення коштів місцевого бюджету через реверсну дотацію.  З точки зору планування бюджету,  варто сказати, що  коштів  все ж недостатньо  через вилучення реверсної дотації. Якщо ми доєднаємо території, сподіваємось, що кошти будуть залишатись у скрабниці громади. Майже 10 млн грн у нас вилучають по проекту на  наступний рік, у поточному році – близько 7 млн грн. Тобто кошти є, доходи є, виконання є, але  ми не можемо їх поуки використати. Коли збільшиться населення, то 73%  доходів від ПДФО будуть залишатись у бюджеті ОТГ. Ми є самодостатня громада і не можна говорити про те, що нам обов’язково потрібна базова дотація, але, на мою думку,  реверс  сьогодні  болючий для місцевого бюджету», - прокоментувала   актуальні питання планування місцевих бюджетів учасниця тренінгу  Ірина Тихонюк, начальник фінансового управління Тульчинської міської ради.Переглядів: 2957
Поширень: 0