Вінницькі школярі взяли участь в українсько-польському молодіжному обміні

Десять днів учні комунального закладу «Загальноосвітня школа №26 Вінницької міської ради»  були учасниками проекту «Народне мистецтво, що об’єднує». Проєкт реалізовано за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Польсько-української ради обмінів молоддю та за сприяння департаменту освіти Вінницької міської ради. Від Республіки Польща у проєкті брали участь також десять учнів Середземноморського Ліцею ім. св. Домініка Гусмана (м. Люблін).

Українсько-польський проект «Народне мистецтво, що об’єднує» був спрямований на поглиблення знань про національні традиції України і Польщі. 

Під час перебування у Вінниці учасники обговорили загальні тенденції розвитку народного  мистецтва у 21 столітті, ознайомились з особливостями Подільської кухні, секрети якої розкрила Олена Павлова, створювали свої трав’яні набори чаю, відвідали майстерку з ткацтва у с. Буші, випалювали та оздоблювали сувеніри у техніці декупаж, танцювали та співали на вечорі українсько-польської культури. 

Вінницькі школярі взяли участь в українсько-польському молодіжному обміні

У Польщі на учасників очікувала не менш насичена програма. Окрім знайомства з історією міст Люблін і Казімеж-Дольни,  молодь знайомилася з сучасною технікою розпису кольоровим піском, основами гончарства, дізнавалась про народні музичні інструменти. Особливістю проєкту стало створення настільної гри «Живі традиції», яка буде презентована найближчим часом.

Подібні проєкти дають можливість молоді різних країн інтегруватися, дізнаватися більше і поширювати інформацію про свою культуру і традиції.Переглядів: 1997
Поширень: 0