Як користуватись електронним квитком та де його можна придбати?

У вінницьких трамваях запровадили електронний квиток – вінничани отримали можливість розраховуватись за проїзд з допомогою безконтактних карток «Муніципальна карта вінничанина». Їх можна придбати у кіосках «Преса». Також розрахуватись у трамваях можна безконтактними банківськими картками з вбудованим чіпом, чи телефоном, обладнаним NFC-модуль. Наразі залишається можливість розрахунку через QR-код Приватбанку та з допомогою мобільних операторів. 

Щоб розрахуватись за проїзд у трамваї, вінничанам потрібно мати одну із різновидів Муніципальної картки: персоніфіковану або неперсоніфіковану. Наразі існують такі види персоніфікованих карток: загальна Муніципальна картка вінничанина, першим сервісом якої є електронний квиток; студентська, учнівська та пільгова картки. Неперсоніфікована – це проїзний квиток тривалого користування.

Кожна з них має свої особливості, ціну, кількість поїздок та спосіб придбання, про які можна дізнатись тут

Щоб оплатити за проїзд у трамваї, потрібно прикласти картку до встановленого в транспорті валідатора. За кілька секунд на екрані з’явиться зелена позначка, яка повідомить про здійснення оплати. Якщо повторно прикласти картку, то кошти зніматись не будуть, а на екрані з’явиться стан рахунку.  

Коли необхідно заплатити за багаж чи ще кількох пасажирів, потрібно прикласти картку, і у правому нижньому кутку екрану вибрати необхідну кнопку. 

Директорка КП «Вінницякартсервіс» Катерина Бабіна нагадує, що розрахунок Муніципальною карткою вінничанина має свої переваги – якщо протягом 30 хвилин з моменту першої оплати пасажир пересідає на інший трамвай або на інші види громадського транспорту Вінницької транспортної компанії (до кінця року система запрацює у тролейбусах та муніципальних автобусах), то кошти списуватись не будуть. В такому випадку людина має лише прикласти картку до валідатора і зафіксувати час пересадки. 

«Тобто, якщо вам потрібно завести дитину у садок, який знаходиться через кілька зупинок, і ви вкладаєтесь у півгодини, то на зворотному шляху вам не потрібно буде платити за проїзд», - каже Катерина Бабіна.

Усі деталі про оформлення муніципальних карток та придбання проїзного тривалого користування можна дізнатись на офіційному сайті КП «Вінницякартсервіс» .  

Катерина Бабіна додає, що в подальшому будуть розроблені мобільні додатки на Андроїд і ІОС для планування своїх поїздок, враховуючи графіки руху усіх видів транспорту, спостереження за рухом транспорту онлайн. Розвиватиметься мережа поповнення карток, в тому числі і через автомати самообслуговування, які будуть приєднуватися до системи. Переглядів: 12390
Поширень: 4