У Вінниці презентували документальний фільм про Патріарха, який 18 років пробув у засланні

Прем’єра стрічки «Блаженніший» пройшла в кінотеатрі «Родина». Це другий фільм про Патріарха Йосифа Сліпого, який охоплює період його життя і служіння у «вільному світі» — від моменту звільнення з сибірської неволі у 1963 році до його смерті у 1984 році.

Перша картина «Справа «Рифи»» - це розповідь про репресії й насильну ліквідацію УГКЦ радянським режимом, а відтак про 17 років сибірської неволі Патріарха Йосифа.

Це спільна робота режисера Олени Мошинської та продюсера Павла Казанцева. Вони приїхали на прем’єру фільму до Вінниці.

У Вінниці презентували документальний фільм про Патріарха, який 18 років пробув у засланні

Кажуть, робота над фільмами тривала чотири роки. За цей час зібрали унікальні відеоматеріали та фотографії у різних країнах світу, записали десятки інтерв’ю очевидців. Фільм розповідає про три ключові теми у служінні Патріарха: розвиток богословської освіти, відновлення і розвиток східного чернецтва та розбудову патріархату.

За словами режисера, стрічку не могли зробити коротшою за 2 години.

«Кожне інтерв’ю розкривало нову грань Йосифа Сліпого, нам важко було зупинитися. Ми не старалися прикрасити його історію життя. У стрічці показали різне ставлення до його особистості», - розповідає Ольга.

Після фільму глядачі мали можливість запитати авторів картини про процес створення документальної стрічки та ділились враженнями.

«Дві години часу пролетіли, як мить. Я вражена силою духу, незламною вірою та величчю постаті Патріарха Йосифа. Його безмежна любов до України та віра у перемогу над злом передається і глядачам. Є над чим подумати», - ділиться враженнями глядачка Галина Рибачук-Прач.Переглядів: 1995
Поширень: 2