Які ще хвороби, крім раку легень, викликає куріння?

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй офіційній сторінці у мережі Фейсбук розповіла, які хвороби викликає куріння

"Знання - озброюють. А у боротьбі з курінням інформація стає частиною арсеналу, який допомагає зрештою позбутися цієї не просто шкідливої, а смертельної звички.

Куріння зазвичай пов’язують з раком легень, втім список хвороб, які воно викликає, безкінечно довший. Daria Ozerna і BBC News Ukrainianрозповіли про те, як саме та як часто вбиває куріння:

  • Серцево-судинні хвороби - у 17-25% випадках серцево-судинні хвороби розвиваються саме через нього. Куріння підвищує ймовірність коронарної хвороби серця чи інсульту в 2-4 рази.
  • Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) - куріння вважають головною причиною хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). У США вісім з десяти смертей через ХОЗЛ зумовлені курінням, в тому числі пасивним, а інші випадки - забрудненням довкілля.
  • Рак прямої кишки - за інформацією Національний Інститут Раку куріння значно підвищує ризик виникнення раку товстої кишки та розповсюджених новоутворень. Доведено, що у курців майже у два рази частіше виникають поліпи товстої кишки.

Навіть у молодому віці, внаслідок куріння, можна захворіти на рак. Водночас, що довше пацієнт курить, то більшим є ризик колоректального раку та поліпів товстої кишки. Після того, як людина кинула курити, ризик раку товстої кишки знижується, але він залишається підвищеним ще протягом 20-30 років.

  • Тютюновий дим зменшує фертильність жінок і чоловіків - куріння майбутньої матері збільшує ризик передчасних пологів, переривання вагітності, малої ваги при народженні, мертвонародження, дефектів розвитку та синдрому раптової смертності немовлят.

А ще курці більше ризикують отримати катаракту та дегенерацію сітківки. Вони значно більше ризикують розвинути деменцію та хворобу Альцгеймера в літньому віці, ніж не-курці чи ті, що покинули куріння.

Звичка до тютюну погіршує мікрофлору ротової порожнини, сприяє ушкодженню і навіть втраті зубів та спиняє амілазу слини - ферменту, потрібного для перетравлення складних вуглеводів.
З курінням пов'язують певне зниження імунітету та зростання шансів мати ревматоїдний артрит.

І, звісно, куріння підвищує ймовірність розвитку раку легень у 25 разів. Що старша людина і що більше вона курить, то більші шанси раку легень.

Цигарковий дим містить понад 4 тис. компонентів, в тому числі чадний газ, нікотин та його похідні, смолу, котінін, полоній, кадмій, поліциклічні ароматичні вуглеводи та інші сполуки, багато з яких є канцерогенами.

Курці вдихають їх при затяжці й від диму цигарки, люди поруч - диму чужої цигарки та видиху курця, а також всі поглинають це шкірою.

Якщо ви курите, спробуйте не підставляти інших людей під вплив свого диму на зупинках громадського транспорту, робочому місці та вдома. А краще не підставляйте себе! Кидайте курити та замініть цю звичку на здоровий спосіб життя і власне здоров’я!

Почитайте більше тут - https://goo.gl/ZExhD1
Навіть, якщо не курите - для профілактики, щоб і не захотілося ;)", - написала Уляна Супрун


Переглядів: 3660
Поширень: 0