Виконком міської ради затвердив бюджет Вінницької ОТГ на 2020 рік

Сьогодні на виконкомі презентували проект бюджету Вінницької міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік. Його структура як за доходами, так і за видатками, зазнала певних змін. В результаті бюджет на 2020 рік за доходами сформовано в обсязі 4,371 млрд грн. А загальний обсяг видатків бюджету на наступний рік визначено в сумі 4,462 млрд грн. Зростають видатки на харчування школярів 1-4 класів на 40 %. Також враховано видатки у зв’язку з відкриттям нового дитячого садочку по вулиці Ватутіна, школи в мікрорайоні Поділля. Планують провести термомодернізацію 15 закладів освіти. 

Проект бюджету Вінницької міської об’єднаної територіальної громади (ВМОТГ) на 2020 рік сформовано за участі більшості департаментів міської ради як головних розпорядників та депутатів міської ради, які направляли свої пропозиції, відповідно до звернень мешканців та громадських організацій.

Виконком міської ради затвердив бюджет Вінницької ОТГ на 2020 рік

«Структура бюджету на 2020 рік як за доходами, так і за видатками, зазнала певних змін. Основна з них – це суттєве зменшення обсягу субвенцій з державного бюджету. Зокрема, медичної субвенції, яка зменшилась в результаті заходів медичної реформи і переходу закладів первинної медичної допомоги з 1 липня 2018 року та вторинної допомоги з 1 квітня 2020 року на фінансування з державного бюджету за договорами з НСЗУ. Змінено механізм фінансування пільг і субсидій населенню на житлово-комунальні послуги, допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, дітям та особам з інвалідністю, які з 2020 року повністю фінансуються з державного бюджету через Міністерство соціальної політики. Субвенції місцевим бюджетам на вказані видатки скасовані. Обсяг названих субвенцій складає близько 800,0 млн грн», –  каже директорка департаменту фінансів міської ради Наталія Луценко.

В результаті бюджет на 2020 рік за доходами сформовано в обсязі 4,371 млрд грн, в тому числі за рахунок власних доходів – 3,545 млрд грн, що на 8 %  більше очікуваного виконання поточного року. 

Виконком міської ради затвердив бюджет Вінницької ОТГ на 2020 рік

Загальний фонд займає основну роль у формуванні бюджету. Від власних і закріплених доходів до загального фонду заплановано отримати 3,370 млрд грн, що порівняно з минулим роком на 16,4 % більше. 

Основними бюджетоутворюючими податками у 2020 році залишаються: податок на доходи фізичних осіб, плата за землю, акцизний податок, єдиний податок.

Виконком міської ради затвердив бюджет Вінницької ОТГ на 2020 рік

«Враховуючи перспективи економічного розвитку міста, від ПДФО плануємо отримати 2136,5 млн грн  із зростанням до поточного року на 19,6 %, що відповідає темпам збільшення фонду оплати праці у 2020 році (20,5%). Від єдиного податку надходження складуть 604,9 млн грн і зростуть на 25,1 %, в зв’язку із збільшенням розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму. Суттєве зростання надходжень передбачено по податку на нерухоме майно, від якого надійде 77,7 млн грн, в основному, за рахунок зростання мінімальної заробітної плати та наповнення реєстру прав на нерухоме майно», – зазначила Наталія Луценко.

Виконком міської ради затвердив бюджет Вінницької ОТГ на 2020 рік

Обсяг трансфертів з державного та обласного бюджетів суттєво зменшується порівняно з 2019 роком. 

Спеціальний фонд за доходами на 2019 рік сформовано в сумі 380,4 млн грн. Найбільшою складовою спеціального фонду є субвенція з державного бюджету на реформування регіональних систем охорони здоров’я для реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту по будівництву кардіоцентру в сумі 204,6 млн грн.

Виконком міської ради затвердив бюджет Вінницької ОТГ на 2020 рік

До бюджету розвитку за рахунок власних доходів планується отримати  94,5 млн грн.  

Це кошти від продажу землі, від відчуження майна, пайової участі.

Таким чином, загальний фінансовий ресурс бюджету розвитку сформовано в сумі 1154,1 млн грн.

Виконком міської ради затвердив бюджет Вінницької ОТГ на 2020 рік

Загальний обсяг видатків бюджету на 2020 рік визначено в сумі 4,462 млрд грн. В тому числі видатки за рахунок власних доходів збільшилися на 6 відсотків до 2019 року, і склали 3,636 млрд грн. Видатки за рахунок субвенцій з державного і обласного бюджетів сформовано в сумі 825,8 млн грн. 
Видатки загального фонду повністю забезпечують потребу у поточних видатках галузей. Їх обсяг визначено в сумі 3,093 млрд грн, з яких 1,361 млрд грн, або 44 %, направляється на фінансування освіти.

Виконком міської ради затвердив бюджет Вінницької ОТГ на 2020 рік

В бюджеті в повному обсязі врахована потреба в коштах на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери і проведення розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, які споживаються бюджетними установами.

Виконком міської ради затвердив бюджет Вінницької ОТГ на 2020 рік

Видатки на утримання закладів освіти в 2020 році зростають майже на 12,3 %. Їх пропонується затвердити в обсязі 1,444 млрд грн. Бюджетом передбачено підвищення з 1 вересня на 40 % грошової норми видатків на харчування учнів 1-4 класів. У видатках галузі також враховано кошти на зростання  мережі – на відкриття нового ДНЗ по вул.Ватутіна на 6 груп та однієї групи в ДНЗ №10 (170 місць) і, відповідно,  додаткове введення 44,5 штатних одиниць. Також – з 1 вересня заплановано відкриття нової школи в мікрорайоні Поділля, додаткове відкриття 56 класів, відповідно, додаткове введення 155,75 педагогічних ставок і додаткове введення 30,25 ставок іншого персоналу.

На капітальні видатки галузі передбачено 17,7 млн грн. Крім того, на реконструкцію та будівництво об’єктів освіти в бюджеті розвитку заплановано ще 198,2 млн грн, за рахунок яких буде проведено термомодернізацію в 15 закладах освіти, реконструкцію в 3-х закладах та завершено будівництво школи в мікрорайоні Поділля.

 Обсяг медичної субвенції передбачено лише на утримання закладів вторинного рівня в І кварталі 2020 року. З 1 квітня заклади будуть працювати та утримуватися за договорами з НСЗУ. На галузь «Охорона здоров’я» за рахунок власних доходів планується направити 66,0 млн грн, що на 12 % більше 2019 року.

Кошти будуть спрямовані на надання населенню громади безоплатних медичних послуг, пільгового зубопротезування, забезпечення медикаментами за пільговими рецептами, виконання заходів за програмами міської ради «Стоп грип», «Профілактика та лікування артеріальної гіпертензії», «Інформатизація галузі охорони здоров’я» та оплату комунальних послуг закладів.

Крім того, в складі бюджету розвитку за рахунок бюджету ВМОТГ передбачені капітальні видатки в сумі 7,2 млн грн. На будівництво та реконструкцію об’єктів охорони здоров’я в бюджеті розвитку заплановано 66,2 млн грн, з них: 50,0 млн грн на добудову головного корпусу клінічної лікарня швидкої медичної допомоги по вул. Київська, 68. Додатково до названих показників, за рахунок субвенції з державного бюджету, передбачено 204,3 млн грн на будівництво Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології по вул. Хмельницьке шосе.

Виконком міської ради затвердив бюджет Вінницької ОТГ на 2020 рік

В проекті бюджету 2020 року видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення передбачені в обсязі  88,6 млн грн, в тому числі: на реалізацію муніципальних програм соціального захисту - 87,0 млн грн, що на 6 %  більше показників 2019 року.

Виконком міської ради затвердив бюджет Вінницької ОТГ на 2020 рік

Для забезпечення роботи житлово-комунального господарства на 2020 рік в загальному та спеціальному фондах бюджету передбачено видатки в сумі 853,5 млн грн. Зазначені видатки планується направити на благоустрій міста, проведення поточного та капітального ремонту багатоквартирних будинків, інші видатки.

Для забезпечення стабільної та безпечної роботи міського транспорту в бюджеті заплановано майже 283,5 млн грн, в тому числі 11,8 млн грн на реалізацію проекту «Впровадження автоматизованої системи збору плати за проїзд» та 5,8 млн грн – на надання фінансової підтримки комунальному підприємству «Аеропорт «Вінниця».

Видатки спеціального фонду сформовано в сумі 1368,8 млн грн, які включають видатки: бюджету розвитку; цільових фондів міської ради; бюджетних установ за рахунок власних надходжень; на будівництво кардіоцентру за рахунок субвенції з державного бюджету на реформування регіональних систем охорони здоров’я для виконання спільно з МБРР проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» - 204,6 млн грн.

Виконком міської ради затвердив бюджет Вінницької ОТГ на 2020 рік

Кошти бюджету розвитку, а це 1,083 млрд грн, пропонується спрямувати на будівництво і реконструкцію об’єктів комунальної власності; на внески до статутних капіталів комунальних підприємств; на капітальні видатки ЖКГ; на капітальні видатки бюджетної сфери на інші видатки. 

«Підсумовуючи інформацію по проекту бюджету, хочу сказати, що бюджет 2020 року, на мою думку, є бюджетом стабільності і розвитку. Стабільності тому, що по всіх галузях, які отримують кошти з бюджету, заплановано видатки, необхідні для їх стабільного функціонування. Бюджет розвитку тому, що його видатки заплановані в сумі 1083,0 млн грн, що відповідає обсягу 2019 року без врахування трансфертів з державного і обласного бюджетів. Частку бюджету розвитку в загальному обсязі бюджету збільшено до 24 %», – зазначила Наталія Луценко.

«Ми розуміємо, що є певне уповільнення економіки та згортання програм, які стосуються фінансової державної підтримки, в частині фонду соцекономрозвитку зокрема. У нас є певні виклики щодо фінансування важливих соціальних об’єктів, які ми на сьогоднішній день готуємо, в тому числі – це школа на  Поділлі, лікарня швидкої медичної допомоги. Тому по капітальних видатках і по бюджету розвитку є певні зменшення по наших прогнозованих показниках. Але, разом з тим, для себе ми однозначно ставимо за ціль максимально завершити ті об’єкти, які ми взяли зобов’язання завершити у 2020 році. Звичайно, забезпечення соціальної і комунальної інфраструктури, будівництво і капітальний ремонт, який ми запланували, вони повинні виконуватись. Я думаю, що в процесі реалізації надходжень в бюджеті ми будемо бачити, які у нас є додаткові можливості», – підсумував міський голова Сергій Моргунов.Переглядів: 5768
Поширень: 1