Територіальний центр соціального обслуговування міста Вінниці (Терцентр) розширює спектр надання послуг. За тиждень тут почне працювати Муніципальна служба супроводу осіб з інвалідністю по зору I групи. Її працівники супроводжуватимуть людей до медичних установ, супермаркетів, ринків, органів державної влади та місцевого самоврядування, бібліотек тощо. Такі послуги надаватимуться вінничанам безкоштовно. Рішення про створення цієї служби було прийняте сьогодні на сесії міської ради.

Територіальний центр утворено для надання соціальних послуг вінничанам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. У ньому функціонує кілька відділень: соціальної допомоги вдома; денного перебування; організації надання адресної натуральної та грошової допомоги. А з липня у центрі діятиме ще й муніципальна служба супроводу осіб з інвалідністю по зору І групи.

«Соціальна послуга з забезпечення супроводження надається безкоштовно людям з інвалідністю по зору І групи – мешканцям міста Вінниці, протягом робочого дня незалежно від рівня доходу цих осіб та наявності в них рідних, які зобов’язані забезпечити їм догляд і допомогу», – каже перший заступник директора департаменту соціальної політики міської ради Наталія Паламарчук.

Для того, щоб вперше отримати цю соціальну послугу, людині, або її законному представнику, потрібно звернутись до департаменту соціальної політики міської ради за місцем проживання. 

При собі потрібно мати такі документи: заяву, форма якої затверджена Мінсоцполітики в установленому порядку Заява.docxЗаява.docx, копію паспорта (з подальшим пред’явленням оригіналу), копію довідки МСЕК з встановленням групи інвалідності по зору (з подальшим пред’явленням оригіналу). Якщо людина повторно звертатиметься до служби, подача документів вже не потрібна.

Приймає замовлення на отримання послуги диспетчер в телефонному режимі (номер телефону 67-07-44). Послуга з забезпечення супроводу замовляється за 24 години до надання послуги. Як виняток, замовлення може бути прийнятим і в день отримання необхідної послуги за умови наявності вільного соціального робітника. Переважне право на супровід має особа, яка замовляє супровід до медичної установи.

Під час оформлення замовлення одержувач має повідомити диспетчеру своє прізвище, ім’я та по-батькові. Також – свою фактичну адресу, під’їзд, поверх (у випадку проживання у багатоповерховому будинку), код (при наявності кодового замка на дверях у під’їзд), контактний номер телефону та об’єкт (об’єкти), до яких необхідно здійснити супровід.

Соціальна послуга з забезпечення супроводження здійснюється до або від таких об’єктів, як органи державної влади та місцевого самоврядування, медичні установи, аптеки та аптечні кіоски, будинки побуту (майстерні з ремонту взуття, одягу тощо), громадські організації (в тому числі на заходи, які проводяться такими організаціями). Також – архівні установи та бібліотеки, залізничні вокзали, автостанції, супермаркети, торгові центри, ринки, кладовища та меморіали.

У разі відмови від послуги про це потрібно попередити не пізніше ніж за дві години до запланованого її надання. Переглядів: 29462
Поширень: 0