Як вінницькі художники закликали сніжну зиму

Вінницька обласна організація Національної спілки художників України має чудову традицію збірних виставок до кожної пори року. Зиму, як правило, відзначають виставкою присвяченою новорічно-різдвяним святам.

Цьогоріч виставку «Різдвяна феєрія» відкрили 27 грудня. Причому день виставки переносили, очікуючи закінчення утеплення виставкової зали Спілки художників. Тож, до зими митці підготувались змістовно – великою кількістю тематичних робіт, теплим і світлим залом, відповідним настроєм… От лише грудень все не був бажаним морозно-сніжним…

Як вінницькі художники закликали сніжну зиму

Живописні, графічні, скульптурні та декоративно-прикладні роботи вінницьких майстрів щоразу змінюють залу, надаючи їй своїм змістом і кольорами нового характеру. Збірні виставки це завжди розмаїття – майже сотня різноманітних творів авторства п'ятдесяти митців!

Кожна з картин – віконце в інший світ. На них і «Сніжна зима», і «Зима без снігу», традиційно чимало творів релігійної тематики, адже скоро Різдво – одне з найбільших християнських свят. Та домінують, безперечно, пейзажі і натюрморти. Виділяються невеликі змістовні скульптури та дивовижні гобелени.

Голова спілки Віталій Кононович Каспрук, відкриваючи виставку промовив що все, продемонстроване на ній – свіжі роботи, створені вінницькими художниками впродовж останнього року. Відзначив також, що експозицію можна поглянути до 12 січня.

Як вінницькі художники закликали сніжну зиму

На відкритті, окрім щедрого обдарування цукерками та традиційних вітань, відзначили ще дві непересічні події. Члени Спілки привітали зі званням Заслуженої художниці України Світлану Нечай-Сороку. Вона стала 13 художником Вінниччини та першою жінкою удостоєною цього звання.

Ще одна подія – Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського відтепер проводить набір на денну та заочну форми навчання за спеціальністю «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», ступінь вищої освіти – Бакалавр.

Святковий передноворічний та різдвяний настрій виставки здається підбадьорив Мисткиню Зиму й вона вирішила творити морозні узори й собі, адже вже через кілька годин після відкриття експозиції нарешті випав сніг!Переглядів: 2676
Поширень: 2