Запрацювала гаряча лінія щодо припинення аналогового ефіру на Вінниччині

Дане питання стало одним з основних під час щопонеділкової апаратної наради голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія з керівниками департаментів та служб області.

Про особливості запровадження цифрового мовлення з 1 вересня поточного року розповів представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Вінницькій області Вадим Мазурик: «Відповідно до Постанова Кабінету Міністрів України №509 від 13 червня 2018 року з 1 вересня по всій території України запроваджується цифрове мовлення і припиняється дія аналогового ефіру. Пілотними стали Кіровоградська область та місто Київ, де аналоговий ефір припинився з 1 серпня. Стосовно Вінницької області варто зазначити, що в регіоні є 5 локацій розташування цифрових передавачів. Це місто Вінниця, с. Ободівка Тростянецького району, с. Погребище, м. Ямпіль і с. Володимирка Шаргородськрого району. Загалом, на даний час покриття області цифровим сигналом становить 67%.Але не всі аналогові передавачі відключаються з 1 вересня. Продовжуватимуть роботу передавачі Національної суспільної телерадіокомпанії України».

Проблемними територіями в плані покриття є м. Могилів-Подільський, північна частина Козятинського району, частково Тульчинського та Іллінецького районів і південні райони області - Ямпіль і Крижопіль, де складний рельєф місцевості.

Для покращення ситуації із цифровим покриттям в області планується встановлення передавачів в селищі Піщанка і с. Джугастра Крижопільського району. Також, принциповим питанням є налагодження сигналу у м. Могилеві-Подільському.

Підсумовуючи сказане, посадовець наголосив на необхідності співпраці із торговими мережами області, які реалізують тюнери для перетворення цифрового сигналу та підкреслив важливість забезпечення можливості придбання їх всіма категоріями населення області.

Крім того, постійно діє гаряча лінія за телефоном 52-09-92, де всі охочі мають можливість отримати роз’яснення щодо впровадження цифрового мовлення та припинення аналогового ефіру на Вінниччині.Переглядів: 3436
Поширень: 2