Діабет та інфаркт: що спільного?

Чи знаєте Ви, що майже 3% жителів Вінниччини мають діагноз «цукровий діабет» (за даними лікарів кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету ім. М. Пирогова). Насправді ж людей, котрі мають проблеми із засвоєнням глюкози, в рази більше. Однак не всі звертають увагу на перші «дзвіночки» і вчасно проходять профілактичну діагностику. Доки ви вважаєте, що вас це не стосується, недуга потроху руйнує всі системи вашого організму, а найбільше — судини. Дізнайтеся про діабет більше, щоб завбачити інфаркт міокарда!

Яким чином зупинити предіабет?

Перевірити, наскільки коректно організм справляється з глюкозою, дуже просто. Аналіз займає всього кілька секунд і проводиться завжди натще. У здорової людини цей показник завжди менший, ніж 5,5 ммоль/л. Якщо ж результат коливається у проміжку 5,5 – 6,1 ммоль/л, а за дві години підвищується до 7,8 – 11,1 ммоль/л, то прийнято говорити про предіабет, або ж порушення толерантності організму до засвоєння глюкози.

«Людина може періодично відчувати сухість у роті, надмірну спрагу, погіршення зору, свербіж шкіри, болі у кінцівках — характеризує симптоми захворювання Марія Овчарук, доцентка кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М. Пирогова. — Пацієнти часто починають самотужки лікувати уявні недуги. Натомість важливо якнайшвидше зробити обстеження хворого та вдатися до запобіжних методів лікування. Предіабет небезпечний, бо веде до раннього атеросклерозу, а з  часом може розвинутись  цукровий діабет 2-го типу».

Діабет та інфаркт: що спільного?

При зваженому й системному підході до власного здоров’я руйнівних змін можна уникнути, а предіабет загальмувати на роки. Допоможе  елементарна корекція способу життя. Контролюйте індекс маси тіла і не допускайте зайвої ваги, приділяйте достатньо часу руховій активності та фізичним вправам, захищайте організм від емоційних перевантажень та хронічного стресу, уникайте продуктів, котрі шкодять підшлунковій залозі чи сприяють підвищенню рівня цукру в крові. Прискіпливо перегляньте власне меню: якщо маєте звичку робити солодкі робочі перекуси, замініть їх на сухофрукти чи горіхи. Інколи самою лише корекцією щоденного раціону можна досягнути відчутних результатів. 

Якщо ж вам більше, ніж 45 років, ви маєте обтяжену діабетом спадковість, ішемічну хворобу серця, артеріальну гіпертензію та високий рівень холестерину в крові або ж мали цукровий діабет під час вагітності, контролюйте цукор крові з особливою пильністю і робіть аналіз щороку. За появи будь-яких дивних симптомів, не відкладайте візит до лікаря та не займайтеся самолікуванням.

Маєте встановлений діабет? Захистіть серце!  

Згідно з даними сучасної медичної літератури при наявності цукрового діабету атеросклероз вражає судини на 8-10 років раніше і прогресує значно швидше. Хвороба підступно вражає нервові волокна, а отже, людина перестає гостро реагувати на симптоми, котрі зазвичай вказують на розвиток патології.

Діабет та інфаркт: що спільного?

«При цукровому діабеті спостерігаємо велику частку безбольових форм ішемічної хвороби. Скажімо, замість типового болю за грудиною хворий відчуває просто ядуху, — пояснює Марія Овчарук. — Внаслідок ураження нервових волокон серця виникає тахікардія у стані спокою та ортостатична гіпотонія, тобто зниження тиску при зміні положення тіла з горизонтального на вертикальне. Але гострого болю у хворих на цукровий діабет немає. Чому це небезпечно? Тому що зростає ризик раптової серцевої смерті, оскільки людина здатна не помітити початок гострого коронарного синдрому і втратити дорогоцінний час».

Чи можливо за таких умов захистити себе від ускладнень цукрового діабету та серцевих катастроф? Так! Але успіх залежить переважно від вашого свідомого ставлення до свого організму. По-перше, дотримуйтеся дієти: повністю відмовтеся від білих хлібо-булочних виробів, солодощів та інших продуктів, що містять легкозасвоювані вуглеводи. Якщо відчуваєте періодичну потребу солодкого, то замість цукру використовуйте його природні замінники, наприклад, стевію. По-друге, контролюйте цукор в крові та регулярно вимірюйте артеріальний тиск. У разі розвитку артеріальної гіпертензії дисципліновано приймайте гіпотензивні ліки, призначені вашим лікарем. Не експериментуйте з дозуванням і не скасовуйте таку терапію на власний розсуд! По-третє, не рідше, ніж раз у півроку проходьте діагностику серця і судин та консультацію кардіолога. Будьте здорові, і не чекайте, що омине!

Матеріал виготовлено в межах реалізації субпроєкту «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією».Переглядів: 3988
Поширень: 1