Впродовж тижня за медичною допомогою з приводу ГРВІ звернулось понад 13,8 тис. осіб

На 5-му тижні 2020 року у Вінницькій області спостерігається високий рівень інтенсивності захворюваності на грип та ГРВІ, що складає 890,4 випадків на 100 тис. нас. та є на 23 % вищим середньобагаторічного порогового рівня. Впродовж тижня за медичною допомогою  з приводу  ГРВІ звернулось 13831 особа, серед захворілих  8824 (63,8 %) дитини.  Було госпіталізовано 688 осіб в т. ч. 559 дітей. Летальних випадків не зареєстровано. Про епідемічну ситуацію з грипу та ГРВІ та забезпечення заходів щодо профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекційна Вінниччині повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Грабович сьогодні, 3 лютого.

Вона повідомила, що Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України спільно з Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації  здійснює постійний моніторинг стану захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції.

«Найвищі рівні захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції реєструвались у Жмеринському, Козятинському, Калинівському, Могилів – Подільському, Томашпільському, Тульчинському та Тиврівському районах. Всього по області рішеннями територіальних комісій ТЕБ та НС закрито 170 шкіл та 31 дитячий садочок в 21 районі», – повідомила Людмила Грабович.

З початку епідемічного сезону у вірусологічній лабораторії ДУ «Вінницький ОЛЦ МОЗ України» методом люмінесцентної мікроскопії досліджено матеріал від 11 осіб. Отримано два позитивні результати на вірус парагрипу, 3 на вірус грипу А та 2 на аденовірус. Методом ПЛР досліджено 55 зразків матеріалу, отримано 1 позитивний результат на вірус грипу типу А H3 та 27 позитивних на вірус грипу типу А H1.

Варто зазначити, що для проведення специфічної  профілактики грипу  в цілому по області  відібрано 19008 осіб з групи ризику. З початку епідемічного сезону щеплено 13944 особи.Переглядів: 2882
Поширень: 0