З 23 березня у Вінниці в години пік скасовано безкоштовний проїзд для пільговиків на період карантину

​Відповідне рішення 20 березня прийняла міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Воно обумовлене великою кількістю звернень і скарг від вінничан, які постійно користуються громадським транспортом і не мають можливості вчасно дістатись до роботи, оскільки на час карантину запроваджені обмеження – 10 пасажирів в салоні. Тому з 5:20 і до 10 ранку, а також з 17:00 до 21:00 – безоплатний проїзд для пільгових категорій громадян скасовується.

У місті посилюють і вводять нові обмежувальні заходи, аби убезпечити вінничан і запобігти можливому розповсюдженню гострої респіраторної хвороби СОVID-19. Найбільш уразливою до вірусу категорією населення є  люди похилого віку. Проте вони досить легковажно ставляться до свого здоров’я та продовжують пересуватись містом у громадському транспорті, наражаючи себе на небезпеку.

Директор КП «Вінницька транспортна компанія» Михайло Луценко підкреслив, що підприємство сьогодні випускає на лінію максимально можливу кількість транспорту – 265 одиниць: 131 тролейбус, 74 трамваї, 60 автобусів. Також на маршрутах працює 225 мікроавтобусів. Загалом вінничан обслуговує 490 одиниць транспорту.

«Наразі пасажиропотік міста впав втричі. Але нам потрібно втричі збільшити кількість транспорту, щоб забезпечити в цих умовах той пасажиропотік, що є на сьогодні. Ми цього не можемо собі дозволити, оскільки вже випустили на лінії весь можливий транспорт. Тому ми просимо розглянути можливість відмінити безкоштовний проїзд для пільговиків на час карантину», - сказав  Михайло Луценко

Заступниця міського голови Галина Якубович зазначила, що це рішення в даній ситуації буде правильним: «Я пропоную підтримати пропозицію транспортної компанії на час карантину зняти пільгові перевезення, щоб мати можливість перевезти ту кількість людей, яка потрібна для медичної галузі і сфери критичної інфраструктури міста. Хоча я і є куратором соціальної галузі, але сьогодні ми переживаємо за людей, які є в зоні ризику – 60+. Ми опрацьовуємо питання, як зробити доставку продуктів додому тим категоріям, які одинокі, хто в складних життєвих обставинах і малозабезпечені. І маємо всі разом розуміти усі ризики і уникати їх».  

Начальниця відділу оперативного реагування «Цілодобова варта» Антоніна Іващук додала, що два останні дні найбільше дзвінків на їхні телефони були саме з приводу проїзду в громадському транспорті. Щоб вирівняти ситуацію, тому необхідно вводити обмеження. Цю пропозицію підтримали і представники поліції. 

В свою чергу Вінницький міський голова Сергій Моргунов запропонував більш лояльно підійти до вирішення цього питання. «Я пропоную не вводити обмеження на цілий день, а лише на години пік. Ми повинні дати можливість людям доїхати в потрібне місце. Але в той самий час, ми маємо забезпечити транспортом лікарів, працівників комунальної сфери, поліції. Тих працівників, від кого зараз критично залежить життєдіяльність міста під час карантину. А вже якщо потрібно їхати комусь на базар, то можна це зробити пізніше. Тим більше ми прийняли рішення, що ринки міста будуть працювати з 10:00 до 14:00. Потрібно розвантажити години пік. А з іншого боку знизити ризики для вінничан пенсійного віку, адже вони найбільш вразливі до вірусу», - сказав Сергій Моргунов.

В результаті комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення на період дії карантину відмінити безкоштовні перевезення для пільгових категорій громадян з 5:20 до 10:00 та з 17:00 до 21:00.

Крім того комісія дозволила КП «Вінницька транспортна компанія» перевозити до 10 пасажирів у кожній секції трамвайного вагону.Переглядів: 6315
Поширень: 6