О. Шиш: Ми розпочали процедуру закупівель додаткового обладнання, на яке було виділено кошти на позачерговій сесії

Під час позачергової сесії міської ради, яка відбулась 18 березня, було прийнято рішення про виділення майже 50 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом. Наразі вже розміщено замовлення на закупівлю 20 апаратів штучної вентиляції легень, шприцевих насосів, інфузоматів, захисних костюмів, респіраторів. Ці засоби є першочерговими для забезпечення захисту медичних працівників та посилення роботи в умовах можливого поширення COVID-19.

Сьогодні, на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій наради директор департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш розповів, що на території Вінницької області було зафіксовано 11 підозр на коронавірус. Зразки матеріалів від 11 пацієнтів були досліджені, і коронавірусу у них не виявлено. На ранок 20 березня нові повідомлення про підозри не надходили. 

«Рішенням позачергової сесії Вінницької міської ради були виділені кошти на забезпечення додаткової потреби для закладів охорони здоров’я міста та на вжиття заходів для протидії поширенню коронавірусу у Вінниці на загальну суму майже 50 мільйонів гривень. На сьогоднішні день розміщені замовлення на 20 апаратів штучної вентиляції легень, рентген апарат, УЗД-апарат, монітори спостереження, –  з метою створення інфекційного-реанімаційного відділення на 25 ліжок, – каже Олександр Шиш. – Станом на сьогодні у закладах охорони здоров’я міста у наявності 160 швидких тестів, замовлено ще дві з половиною тисячі. Продовжується закупівля засобів індивідуального захисту та необхідного обладнання». 

Також Олександр Шиш нагадав, що створено робоче місце на гарячій лінії 15-60 для консультації лікаря, напрацьовано алгоритм дії населення та лікарів при підозрі на коронавірус. Заклади охорони здоров’я проводять роботу щодо забезпечення незниженого запасу дезінфікуючих засобів та засобів індивідуального захисту. Перша міська лікарня надає допомогу дорослому населенню, якщо є підозра на коронавірусну інфекцію. 

«У медичних закладах запроваджено щоденний температурний скринінг персоналу, зупинена робота структурних підрозділів, які здійснюють надання профілактичної допомоги. Припинено надання планових консультацій у поліклініках, вони переведені у телефонний та онлайн режим, припинено виконання планових оперативних втручань», – зазначив Олександр Шиш.Переглядів: 2482
Поширень: 0