Вінничани долучилися до всеукраїнської акції «Берегині України»

20 березня вінницькі активістки й активісти передали волонтерам гуманітарний вантаж із захисними масками, засобами дезінфекції, побутовою технікою та дитячими листівками. Вантаж адресовано жінкам-військовослужбовицям, котрі зараз знаходяться у військових та медичних частинах на Сході України. Наступного тижня він вирушить у зону ООС. 

Представниці вінницької філії ГО «Дія» вирішили долучитися до всеукраїнської акції «Берегині України». Вона спрямована на підтримку жіноцтва, котре зараз несе службу у збройних та медичних  частинах.

Загалом у Збройних силах України наразі налічується 23% жінок, з яких 11% - це професійні військовослужбовиці. Частка жінок, котрі несуть службу в ООС, становить 10% від загальної кількості залучених військових. Окрім того, значна частина медичного персоналу у зоні бойових дій – також жінки.

Підготовка до акції у Вінниці розпочалася ще до початку карантинних заходів безпеки. Діти з цукровим діабетом та їхні мами взялися за створення колекції дитячих листівок, котрими хочуть підняти настрій та зміцнити бойовий дух жінок-захисниць. Продовженням став захід у дитячому клубі «Соняшник» (мікрорайон олійно-жирового комбінату), де малеча з батьками також потрудилася над добіркою весняних малюнків і поробок. Декоративні свічки та листівки для майбутнього вантажу на Схід виготовили вихованці Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» у співпраці з управляючою «Правекс банк» у Вінниці Людмилою Душкевич.

Вінничани долучилися до всеукраїнської акції «Берегині України»

До дитячих листівок активісти додали цілком практичні речі: продукти, побутову техніку, засоби особистої гігієни, комплект одноразових масок.

40 багаторазових захисних пов’язок з щільної тканини пошила вінницька дизайнерка Олена Шиян, а набір дезінфекторів для рук передав підприємець Михайло Руденко.   Усе це має полегшили жіноцтву несення служби, зокрема в умовах посиленого захисту від вірусних інфекцій. 

Всеукраїнську акцію «Берегині України» підтримало  керівництво ПГ «Vioil», зокрема  генеральний директор Павло Іванов, депутат Вінницької обласної ради Дмитро Чаленко, їхні колеги Ігор Гадомський, Богдан Коровій, Павло Пономарчук, а також депутати Вінницької міської ради (Роман Андронійчук, Людмила Ваколюк, Алла Власюк, Павло Задорожнюк, Антоніна Іващук, Юрій Іорданов, Людмила Кондратюк, Віктор Кривіцький, Сергій Кушнір, Олена Лепей, Володимир Малінін, Наталя Панчук, Тетяна Тихонюк, Олександр Чернега) секретар міської ради Павло Яблонський, завідувачка секретаріату міської ради Людмила Романюк. Чоловіки, котрі долучилися до формування вантажу, ще раз відзначили те, що українські жінки – воїни у камуфляжі, рівноправні партнерки у питаннях захисту державної безпеки.  

Вінничани долучилися до всеукраїнської акції «Берегині України»

«Ми не приурочуємо акцію до жодної з календарних дат, - пояснює Алла Власюк, керівниця вінницької філії «Дія». – Не виключаємо, що подібні вантажі будемо відправляти ще неодноразово. Важливо, щоби жінки у зоні бойових дій мали комфортні умови для несення служби. Запрошуємо усіх охочих підтримати таку важливу ініціативу!» 

Відправлення гуманітарного вантажу на Схід забезпечує вінницька волонтерка Юлія Вотчер. 

Організатори враховали умови карантину і необхідність уникати великого скупчення людей.   Переглядів: 3013
Поширень: 0