Представники фонду «СтопВірус» передали до міської клінічної лікарні №1 засоби захисту та медикаменти

Сьогодні, 2 квітня, до Вінницької міської клінічної лікарні №1 передали 2000 медичних масок, 170 захисних щитків, 80 захисних костюмів, чотири обприскувачі, 40 літрів дезінфектора «Полідез»,  а також препарати-антибіотики «Азицин» та «Лефлок». Чергова партія благодійної допомоги передана благодійним фондом «Подільська громада» в рамках ініціативи Сергія Моргунова та Володимира Гройсмана - «СтопВірус». Крім того, сьогодні заклад отримав й апарат ШВЛ, який замовило місто. Це перший з 20-ти апаратів, що мають бути придбані додатково до 50-ти наявних, за кошти міського бюджету, які були виділені на позачерговій сесії Вінницької міської ради.

Питання забезпечення медичних установ засобами захисту зараз найважливіші, адже щодня в Україні зростає кількість хворих на коронавірус. Вінницька міська клінічна лікарня №1 визначена базовою для лікування дорослих пацієнтів, хворих на COVID-19. Тому, саме тут медичний персонал потребує в першу чергу засобів індивідуального захисту. Фонд «СтопВірус» уже не вперше надає різні засоби захисту медикам цього закладу, в якому, станом на сьогодні, перебуває уже 18 вінничан з підтвердженим діагнозом COVID-19. 

Представники фонду «СтопВірус» передали до міської клінічної лікарні №1 засоби захисту та медикаменти

«Сьогодні ми передаємо три види щитків, костюми біозахисту. Розчин, який ми привезли, - це концентрат, його можна розбавити. А також антибіотики, які зараз не дуже легко знайти. Нам дуже пощастило із соціально відповідальним бізнесом, адже щитки нам віддали майже по собівартості. Ми намагаємося шукати, що у нас роблять на місці, аби дуже довго не чекати на поставки», - розповіла  голова правління ФГ «Подільська громада» Олена Данілова

Директор Вінницької МКЛ №1 Костянтин Ліваковський зазначає, що наразі засобів захисту потребують уже не тільки працівники інфекційного відділення, а й інших. Також сьогодні отримали апарат ШВЛ, який уже встановили в одному із боксів. Наразі в лікарні розгорнуто 81 ліжко для прийому пацієнтів. 

Представники фонду «СтопВірус» передали до міської клінічної лікарні №1 засоби захисту та медикаменти

«Засоби, які ми сьогодні отримали, дуже необхідні. Адже з забезпеченням засобів індивідуального захисту є певні проблеми. Фактично, ми одягаємо наш персонал «з коліс». Вчора отримали 20 пошитих костюмів - одягнули. Сьогодні очікуємо ще сорок. Вже почали одягати персонал не тільки інфекційного відділення, а й реанімаційного, приймального відділень, неврологію, пульмонологію, тобто намагаємось захистити весь персонал, враховуючи, що ми зорієнтовані зараз на прийом хворих з COVID-19. Отриманий новий апарат ШВЛ уже встановили, підключили до кисневої магістралі, перевірили і зараз по одному вчимо лікарів-реаніматологів на ньому працювати», - каже Костянтин Ліваковський

Представники фонду «СтопВірус» передали до міської клінічної лікарні №1 засоби захисту та медикаменти

Вінницький міський голова Сергій Моргунов під час передачі засобів захисту для медиків відзначив, що наразі є проблема із закупівлею необхідного медичного обладнання. Постачальники часто змінюють ціни в процесі перемовин. Також він розповів, що мерія зараз працює із підприємствами ПРАТ «Володарка» та ПАТ «Поділля» по пошиттю костюмів індивідуального захисту для медичного персоналу. 

Представники фонду «СтопВірус» передали до міської клінічної лікарні №1 засоби захисту та медикаменти

«Надійшов перший апарат ШВЛ з тих, що ми замовили. Ми розуміємо, що у всьому світі є проблема з обладнанням і конкуренція дуже велика. Звісно, постачальники зараз більше орієнтуються на тих, хто купує за готівкові кошти. Ми виділили 48 млн грн з бюджету громади на додаткове обладнання, медикаменти і засоби захисту, але це бюджетні кошти, і ми не можемо витрачати їх так, як пропонують постачальники. Наступні апарати ШВЛ очікуються уже 4 квітня, потім ще три на 14 та 20 квітня. Остання поставка у нас має бути 31 квітня. Так само ціна коливається із засобами індивідуального захисту – ціни різко збільшують. Завдяки волонтерам та ініціативі «СтопВірус», завдяки усім вінничанам, які долучаються, ми можемо з «коліс» щось знаходити і передавати в ті чи інші лікарні. В першу чергу, це медичні заклади вторинної ланки, «первинка» і питання сьогодні є по швидкій медичній допомозі, куди зараз почали надходити централізовані поставки. Але потреба дуже велика. Ми вже домовились з нашими вінницькими підприємствами по пошиттю костюмів. Їх потужності - 150-200 в день. А потреба у нас по всій медичній галузі близько 50 000 штук. Поки у нас немає піку захворюваності, ми маємо час забезпечити лікарні на кілька тижнів. І першочергово – це базова клінічна лікарня №1», - каже Сергій Моргунов.  

Представники фонду «СтопВірус» передали до міської клінічної лікарні №1 засоби захисту та медикаменти

Також міський голова зазначив, що в останні роки розвиток медицини у Вінниці був у пріоритеті. У різних лікарнях міста проводилась ремонтні роботи та оновлювалось обладнання. 

«Останні кілька років ми чимало приділяли уваги саме вторинній ланці, так само як і первинці. Наприклад, у цій лікарні ми зробили сучасне реанімаційне відділення, також підготовлені по інших лікарнях. Перший місцевий протокол по лікуванню коронавірусу також був розроблений у Вінниці, це знову ж таки завдяки нашим лікарям та науковцям з медичного університету. Викликів є багато, але важливо мати чіткий план і без паніки рухатися вперед. Впровадження карантинних заходів у місті також нам дало можливість краще підготуватися до боротьби з коронавірусом», - відзначив Сергій Моргунов

Усі вінничани можуть долучитися до благодійного збору коштів на потреби медичної галузі.  Щодня ФГ «Подільська громада» на своїй сторінці у фейсбуці  повідомляє, скільки коштів зібрано і хто їх перерахував. 

Рахунки для внесків:

Благодійна організація Благодійний фонд  «Подільська громада»,

Код ЄДРПОУ 35904183,

UA103026890000026003055353304

ВIННИЦЬКА ФIЛIЯ АТ КБ «ПРИВАТБАНК» (з поміткою: «Безповоротна фінансова пожертва в рамках ТФ  “Спецфонд СтопВірус”.)

Або

р/р UA263204780000002600202188653 в АБ «Укргазбанк» (з поміткою: «Безповоротна фінансова пожертва в рамках ТФ  “Спецфонд СтопВірус”.)Переглядів: 2553
Поширень: 2