Ремонт ділянки у міжнародної траси GoHighway,  яка пролягає через Вінниччину,  планують завершити влітку

Сьогодні, 8 квітня, під час робочої поїздки до Вінницького району голова облдержадміністрації Владислав Скальський здійснив огляд проведених робіт  по ремонту автомобільної дороги М-12 «Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка».

Міжнародна траса М-12 є частиною проєкту GoHighway, мета якого -  поєднати польські порти із українськими в Одесі, Херсоні та Миколаєві.  Ця траса входить до переліку пріоритетних доріг загального користування державного значення, на яких продовжать ремонтні роботи у 2020 році.  

Протяжність дороги в межах Вінницької області складає 185 км, вона поєднує 5 районів області зі сходу на захід : від кордону з Хмельницькою областю до кордону із Черкаською областю. Середньодобова інтенсивність руху складає від 10 000 до 13 000 авто на добу.

Впродовж 2017- 2019 рр  було відремонтовано понад 160 км автошляху, а в 2020 році заплановано відремонтувати ще 25 км, що завершить реконструкцію міжнародної траси в межах області.

Ремонт ділянки у міжнародної траси GoHighway,  яка пролягає через Вінниччину,  планують завершити влітку

Владислав Скальський поцікавився ходом будівельних робіт на трасі М-12, та дотриманням термінів будівництва.

За словами  керівника Служби автомобільних доріг у Вінницькій області Ігоря Алексєєва, на ремонт  25,6 км траси М-12 у 2020 році Кабінет Міністрів України запланував фінансування за програмою  «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення» у розмірі 1млрд, 097 млн грн. З цієї суми 350 млн грн. вже профінансовано (251 млн – аванс і 99 млн за вже виконані підрядником роботи).

Ігор Алексєєв також зазначив, що роботи на даній ділянці розпочалися 2 березня цього року,  термін виконання всього запланованого комплексу поточно - капітальних робіт дорожного покриття -  початок липня 2020 року, а 2 мости (у м.Гайсині та шляхопровід на великій об’їзній)   остаточно будуть завершені у вересні поточного року.

На усій ділянці траси заплановано розширення дороги з 8,5 до 12,5 м, що дозволить, за умови узгодження з проєктантами, облаштувати три смуги руху.

«Практика влаштування на дорогах  області, там де це можливо, трьох смуг руху - це дуже актуально, враховуючи потік вантажних автомобілів на цій ділянці міжнародної траси. Легкові машини повинні мати змогу випереджувати вантажівки», - прокоментував  Владислав Скальський.

Ремонт ділянки у міжнародної траси GoHighway,  яка пролягає через Вінниччину,  планують завершити влітку

Голова ОДА також наголосив, що введення в області карантинних заходів не зупинили  ремонту  дороги: «Підрядники навіть більший об’єм робіт виконали за коротший термін, оскільки автомобільне навантаження на трасу під час карантину є значно меншимЗвичайно, є певні нюанси по фінансуванню: а саме – необхідність переносити його із більш пізніх періодів на ці місяці. Проте маємо розуміти,що М-12 є стратегічною артерією нашої країни   і  частиною  міжнародного коридору GoHighway, який поєднує чорноморські порти з балтійськими. Територією області проходить 185 км цієї траси, і в цьому році ми плануємо завершити ремонт останніх 25 км».

Наразі на  ділянці траси М-12, яку оглянув очільник області, виконується капітальний ремонт підрядною організацією «Автострада».

Паралельно ведуться капітальні ремонтні роботи і над двома штучними спорудами: «Це шляхопровід на  великій об’їзній і міст через р.Сіб у м. Гайсині. З фінансуванням проблем немає, оскільки  Державний дорожній фонд використовується виключно для фінансування цієї програми і визначений як стратегічний. Відповідно до позиції Президента України: «ми повинні зшити Україну якісними дорогами». Це забезпечить підґрунтя для розвитку економіки в майбутньому»,- наголосив Владислав Скальський.

Очільник регіону акцентував увагу на необхідності працювати на упередження і контролювати якість робіт під час їх виконання,а оплату проводити лише після підтвердження незалежними державними лабораторіями дотримання усіх нормативів,  аби не ставати заручником того, що вже зроблено по факту.Переглядів: 2478
Поширень: 0