С. Моргунов: Ми розраховуємо на участь держави у добудові нового корпусу лікарні ШМД

У Вінниці триває будівництво нового корпусу для сучасного відділення екстреної медичної допомоги у Вінницькій міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги, яке розпочалось у 2017 році. Сьогодні, п’ятого травня, міський голова Сергій Моргунов продемонстрував, як ведуться роботи на об’єкті, Міністру розвитку громад та територій України Олексію Чернишову. 

Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги є центральним стаціонарним підрозділом в системі екстреної медичної допомоги Вінницького регіону. Та опорним закладом Вінницького госпітального округу і виконує функцію багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування другого рівня.

На сьогодні тут продовжується розпочате раніше будівництво нового хірургічного  корпусу для сучасного відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги. Де передбачено облаштування протишокової зали на 6 робочих місць, сучасного відділення реанімації на 18 робочих місць, ургентного оперблоку на 4 операційні і зали телемедицини.

С. Моргунов: Ми розраховуємо на участь держави у добудові нового корпусу лікарні ШМД

Загальна вартість проекту (будівництво та оснащення необхідним медичним обладнанням) – 259,9 млн грн. На початок цього року загалом профінансовано біля 150 млн (будівельні роботи і обладнання). Це кошти державного бюджету, які виділялись ще Урядом Володимира Гройсмана, та бюджету громади. Але восени минулого року уже іншим Кабінетом Міністрів фінансування будівництва цього стратегічного для міста проекту у розмірі 64,7 млн грн з державного бюджету було знято. Тому наразі для завершення робіт та придбання необхідного медичного обладнання потрібно направити майже 110 млн. 

Міський голова Сергій Моргунов зазначив, що реалізація цього проекту почалась кілька років тому. І завдяки фінансовій децентралізації та програмі Державного фонду регіонального розвитку, можна було сподіватись, що цей проект буде реалізовано, адже Уряд Володимира Гройсмана досить серйозно ставився до будівництва цього об’єкту. 

«На жаль, минулий Уряд Олексія Гончарука скасував майже 65 млн грн, які мали надійти на будівництво цього корпусу лікарні швидкої медичної допомоги,  і нам довелося брати зобов’язання по укладених договорах і тендерах на себе та робити це за кошти територіальної громади. Я думаю, що цей проект важливий не лише для міста, а й регіону.  Адже до нашого міста приїжджає багато людей з області, лікарня на Київській надає допомогу не тільки вінничанам, а й мешканцям північних районів Вінницької області. Маю надію, що буде вчасне фінансування з боку держави. Зі свого боку ми гарантуємо відповідне фінансування, контроль за якістю проведення робіт і своєчасну здачу в експлуатацію об’єкту», – говорить Сергій Моргунов.

С. Моргунов: Ми розраховуємо на участь держави у добудові нового корпусу лікарні ШМД

Міністр розвитку громад на території України Олексій Чернишов запевнив, що  держава виконає свої зобов’язання. «Майже два тижні тому був переглянутий державний бюджет України. Він передбачає фінансування Державного фонду регіонального розвитку. Наразі я особисто в своїх відрядженнях відвідую об’єкти, які фінансуються цим фондом. І хочу вас запевнити, що всі проекти, котрі затвердженні держаною комісією регіонального розвитку, будуть реалізовані. На це є відповідне фінансування держаного бюджету, - сказав Олексій Чернишов. – Наша мета – добудувати цей об’єкт разом. Тож давайте в цьому році побудуємо сучасний і якісний комплекс». 

Довідково:

Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги в цілодобовому режимі надає екстрену (невідкладну) медичну допомогу дорослому населенню Вінницької міської ОТГ (301 тис. осіб), пацієнтам з  Вінницької області. 

У лікарні надають медичну допомогу за профілями: травматологічний, хірургічний, нейрохірургічний, урологічний, неврологічний, гнійно-хірургічний, екстреної (невідкладної) медичної допомоги, стоматологічний, отоларингологічний, діагностичний, анестезіології та інтенсивної терапії.

Ліжковий фонд лікарні - 320 ліжок цілодобового стаціонару, функціонують 2 реанімаційних відділення на 6 та 12 ліжок. 83% ліжкового фонду (265 ліжок) - ліжка хірургічного профілю.

В 2019 році у лікарні надали медичну допомогу 53 214 пацієнтам. В І кварталі 2020 року – 9 250.

С. Моргунов: Ми розраховуємо на участь держави у добудові нового корпусу лікарні ШМД

Зокрема в 2019 році 39 218 пацієнтам медичну допомогу надали в амбулаторних умовах. В середньому щодня здійснюється 85 амбулаторних відвідувань приймального відділення та 23 відвідування травмпункту. В І кварталі 2020 року 5 716 пацієнтам медичну допомогу надали в амбулаторних умовах.

В 2019 році проліковано в стаціонарі 13 996 пацієнтів. В І кварталі 2020 року - 3 534 пацієнта.

У лікарні застосовується широкий діапазон сучасних, високого ступеня складності хірургічних втручань. В 2019 році 7 379 хворим проведено оперативні втручання, виконано 8 358 операцій. В І кварталі  2020 року 1 956 хворим проведено оперативні втручання, виконано 2 227 операцій.Переглядів: 3052
Поширень: 1