Фестиваль “Air Гогольfest”

Мультидисциплінарний фестиваль-альтернатива “Air Гогольfest” відбудеться у Вінниці 18-20 жовтня  і матиме декілька напрямків: театральний, музичний, візуальний, освітній, а також матиме дитячу і нічну програми.

AIR ГОГОЛЬFEST 2019 – це про Вінницю як активного гравця на культурній мапі країни та всього світу. Про Вінницю, яка через мистецтво здобуває собі нове «повітря», нові змісти для повсякденного життя.

AIR ГОГОЛЬFEST-2019 можливий завдяки участі та підтримці Вінницька міська рада, Фонд громади "Подільська громада" та Український культурний фонд.

Спецподією на цьогорічному фестивалі стане IYOV / опера-реквієм від режисера Влада Троїцького та за участі музично-театральної формації NOVA OPERA. «IYOV» – це українська опера, яка в 2018 увійшла до ТОП-10 опер світу.

Саме місце проведення фестивалю також незвичне: “Airfest Gogolfest” триватиме три дні та дві ночі на території заводу “Кристал”.

Трохи про програму:

Театральна програма - у минулому році у Вінниці було 3 представлення, в цьому році буде мінімум 6 спектаклів. Спеціально буде обладнана ще одна театральна сцена. Одним з проектів театральної сцени будуть "Кайдаші" - новий спектакль Дикого театру, і після Києва це буде перша регіональна прем'єра.

Перформативна програма - нова програма, яка підкреслює акціоністськость мистецтва, де твором вважають дії автора, за якими глядачі спостерігають в режимі реального часу. У минулому році перформативна історія фестивалю отримала настільки сильні реакції, що це породило ціле стихійне перформативне рух на території фестивалю. Цього року вирішили об'єднати все в окрему програму зі своїм куратором.

Візуальна програма - головна концепція «людині мистецтво потрібно, як повітря» є одночасно і темою для художників, учасників. Програма представляє серію авторських і групових проектів сучасного мистецтва художників з різних міст України та Республіки Польща.

Музична програма - учасниками Головної сцени будуть румунська хіп-хоп група Subcarpati, дніпровська електро-акустична формація DZ'OB, харківська рок-група Лінія Маннергейма, столичний соціальний рейв-бенд ЦеШо і БАРИШІВСЬКА гармата Алена Алена.

Нічна програма - дифузія жанрів, де протягом ночі можна почути стільки непередбачуваною музики, вистачить рефлексувати до кінця зими. Спеціально проходить відбір, щоб могли приєднатися молоді музичні формації і виконавці.

Освітня програма "Гімназія" - це більше 30 денних і нічних заходів, лекції, кінопокази, майстер-класи.

Дитяча програма - у цьому році буде окрема локація виключно для дітей, де вони постійно зможуть тусити, брати участь в активностях, читаннях, майстер-класах.

Фестиваль існує завдяки Вінницька міська рада, Український культурний фонд, Фонд громади "Подільська громада" та ГО "Мистецьке об'єднання Plai".


Переглядів: 2408
Поширень: 1