ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ ВІЙСЬКОВО-ІСТОРИЧНОЇ РЕКОНСТРУКЦІЇ «ВІННИЦЯ – СТОЛИЦЯ УНР»

На один день Вінниця уже традиційно перетвориться на столицю Української Народної Республіки. 13 жовтня у місті відбудеться третій Всеукраїнський фестиваль військово-історичної реконструкції «Вінниця – Столиця УНР», присвячений до Дня захисника України та 100-річчя Українській Революції. Сьогодні, 11 жовтня, організатори розповіли журналістам про родзинки фестивалю. Зробили це у ретро-трамваї за участі реконструкторів доби УНР.

Всеукраїнський фестиваль військово-історичної реконструкції «Вінниця – Столиця УНР» відбувається за підтримки Вінницької міської ради та міського голови Сергія Моргунова. Його організатори - Центр історії Вінниці, громадська організація «Жива історія» та Вінницьке історичне товариство.

О 10:00 на Європейській площі розпочне роботу виставка сучасної та історичної військової бронетехніки. О 13:00 на вул. Соборній розпочнеться хода захисників України, у ній візьмуть участь військово-історичні реконструктори та представники Збройних Сил України та Національної гвардії. Вони пройдуть вулицею Соборною по Хмельницькому шосе до міського парку (біля КЗ «Райдуга»), де о 14:00 розпочнеться військова реконструкція – відтворення бою армії УНР проти білогвардійських підрозділів.

«Кульмінаційний момент нашого фестивалю – це військово-історична реконструкція. Цього року вона змінила локацію і відбуватиметься у Центральному парку в районі невеличкого яру поряд з «Міні Вінницею». Ми вирішили відтворювати події, які наближені до реальності 1919 року і відбувалися 13-15 жовтня недалеко від містечка Бершаді, що на Вінниччині. У реконструкції братимуть участь вояки Революційної повстанської армії України, УНР та вояки Збройних сил Південної Росії. На глядачів чекають певні сценарні сюрпризи – військова техніка, піротехніка. Ми очікуємо до 150 учасників. Географія нашого фестивалю охоплює всю Україну. Все буде безпечно», - розповів директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен. 
Спеціально до проведення фестивалю організатори підготували спецвипуск журналу історичний калейдоскоп «Вінниця столиця УНР». Його роздаватимуть безкоштовно відвідувачам фестивалю. 


Переглядів: 1975
Поширень: 0