Акція на підтримку природного грудного вигодовування

4 серпня на Європейській площі вже вшосте відбудеться акція на підтримку природного грудного вигодовування. Свято розпочнеться о 16:00. Мета проекту - підтримка, просування грудного вигодовування та привернення  уваги до материнської взаємопідтримки і наставницької підтримки. 

Акція вже традиційно складатиметься з двох частин: інформаційної та розважальної.  На гостей заходів також чекає фотовиставка від сімейного фотографа Аліси Пірогової «Смак любові: перша зустріч з мамою», покази дитячого одягу від студії талантів "Brilliants" та «Академії моди і дизайну», запуск повітряних кульок.

«Тема цьогорічного Всесвітнього тижня в підтримку грудного вигодовування «Годування грудьми – основа здоров’я», а завдання – інформувати, закріпити, залучити до участі та заохочувати такий спосіб годування немовлят у всьому світі. Саме тому в колі однодумців ми спробуємо підтвердити ще раз, що таке годування – це незамінний смак любові від мами до дитини», - говорить координатор свята, консультант із грудного вигодовування Ольга Стецюк.

«Грудне вигодовування – це основне вигодовування. Це природно, а молоко містить багато антитіл. Ми як лікарі-педіатри завжди радимо саме такий спосіб годування. У наших жіночих консультаціях проводиться школа матері, і є три заняття, які присвячені саме цій темі. Десять років тому був малий відсоток матерів, які вигодовували новонароджених своїм молоком. Сьогодні 92% матерів годують дітей грудьми. Я вдячна «Території мам», що вони проводять активну просвітницьку роботу в цьому напрямку», - зазначила головний спеціаліст департаменту охорони здоров'я міської ради Людмила Саєнко. 

Організатори свята-акції запрошують усіх бажаючих долучитися до відзначення Всесвітнього тижня в підтримку грудного вигодовування. Учасники акції матимуть змогу ознайомитись з наступними темами – «Успішний старт грудного вигодовування: як розпочати, щоб не виправляти» від Ірини Березовської, консультанта з питань підтримки грудного вигодовування та мами 4-х діток 

Сімейний лікар Сергій Макаров та лікар-педіатр, кандидат медичних наук Ольга Макарова розкажуть про «Годування грудьми та ліки». Лікар-педіатр медичного центру «Med Оk» та керівник проекту "Операція-вакцинація"" Ірина Залевська розповість про міфи та правду про грудне вигодовування.  

Ольга Стецюк, міжнародний консультант з питань грудного вигодовування, медичний працівник та ініціатор щорічної свята-акції, розповість про світовий досвід допомоги жінкам, які хочуть саме в такий спосіб годувати дітей та де шукати підтримку в Україні.

Перинатальний психолог, консультант з питань підтримки грудного вигодовування та засновниця Школи підготовки до вагітності та пологів «Родинна колисочка» Вікторія Вітер ознайомить присутніх із кодексом честі для медичних представників.

Консультант з питань грудного вигодовування Вікторія Ліпська розповість про комфортне завершення грудного вигодовування. 

«Я мама – мамi можна, або як економити час та сили в процесi користуваня юридичними правами» – на таку тему  проведе лекцію Олександр Михайленко, юрист-правозахисник, спецiалicт у галузi цивiльного та адмiнiстративного права i державного управлiння. 

Майстерня під відкритим небом запрошує відвідати майстер-класи із носіння слінгів, малювання, правильного харчування, також можна буде отримати консультації з догляду за обличчям та тілом тощо. Також на заході будуть розважати присутніх аніматори, пригощатимуть солодощами.

«Ми щиро віримо, що позитивні емоції, які отримають на святі учасники та гості, поширюватимуться на місто, область та всю країну загалом. Саме тому ми вкотре підтримуємо грудне вигодовування та запрошуємо усіх долучатись до цього руху», - зазначає голова ГО «Територія мам» Валентина Ткачук.

Захід відбувається за підтримки Вінницької міської ради, Департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради, Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА та обласного центру лактації. Акцію підтримав Центр вивчення генеалогії «Пращур» та інші представники соціально-відповідального бізнесу Вінниччини.


Переглядів: 2540
Поширень: 0