"не show - тільки спів" - Юлія Васюк та "Мокоша"
"не show - тільки спів" - це не концерт. Не розважальна програма. Не лекція, не майстер-клас. Не фольклорне дійство.
Це простір, створений нами для можливості почути пісні, які вже не виконують на концертах у Вінниці і дууууже рідко на якомусь фольклорному фестивалі в області - вони стали не рентабельними для сценічного виконання, вони не викликають масового "вау" у глядацькій залі, бо: старі, задовгі, нудні, "їх співають тільки бабусі" , тягучі, не модні, не зрозумілі, не приваблюють широкий загал слухачів, і ще двадцять "не" (можете додати будь-яку причину до списку).

Але вони прекрасні. Вони наші. Рідні. Живі. Їх співали наші бабусі, прабабусі, і прапрапра...
В них - щирі, правдиві інтонації, які не можуть не резонувати.

Це ліричні побутові пісні Вінниччини, зібрані в різний час різними людьми, починаючи із записів експедицій 20х років ХХ ст., в селах Чечельницького, Бершадського, Муровано-Куриловецького, Могилів-Подільського, Іллінецького, Тростянецького, Томашпільського, Жмеринського, Теплицького, Барського, Тульчинського, Немирівського районів Вінницької області.
Найкоротша має 3 куплети і триває 2 хв. 30 сек.
Найдовша - 18 куплетів і триває 6 хв.
Ми співатимемо без скорочень, прикрас, аранжувань, інструментів та інших засобів. Не буде "підтанцьовок", відеорядів, "зіркових" гостей і феєрверку в кінці. Дивитись теж особливо не буде на що, тож можете брати пледик чи подушечку, розташовуватися, закривати очі і просто слухати. Пісні, голоси, слова, звуки... Бо не буде нічого зайвого.
Тільки спів.

Якщо ви поціновувач веселих, жартівливих, танцювальних пісень з постановками, жартами і всілякими "примочками" - вам сьогодні не до нас. Цього тут точно не буде - щоб ви не були розчаровані, говоримо чесно: ця територія вільна від шароварів, жартів про кума з кумою, недолугих господинь, сала з горілкою і сварок свекрухи з невісткою.
Будуть пісні про непросте життя, побут, відносини звичайних людей - вам буде нецікаво.

Авторка і організаторка - Юлія Васюк, співачка, фольклористка, викладачка Вінницького коледжу культури і мистецтв ім.М.Д.Леонтовича, учасниця ГО "Етномайстерня Коло".

Подільське багатоголосся відтворюватимуть учасники фольклорного гурту "Мокоша" Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М.Д.Леонтовича під керівництвом Юлії Васюк:
Марія Крикун, Крістіна Закурена, Максим Дудніченко, Аліна Яхно, Катерина Чепіль, Марина Балацька, Марина Мохайсен, Олександр Верестун, Анастасія Григоренко, Авак Бабаханян, Евеліна Сентемон, Ельвіра Грушко та Софія Аль-Хадіді.

Вхід вільний.

Переглядів: 2273
Поширень: 1