Показ фільму «Жити, щоб повернутися» про рух кримських татар
Запрошуємо вас 1 жовтня в HUB Місто змістів у Вінниці на показ фільму "Жити, щоб повернутися". Це шість невеликих історій, які розповідають про національний рух кримських татар у їхній боротьбі за повернення до Криму після депортації 1944 року.

Стрічка розкриває тему виникнення паралелей між історією національного руху і сучасними реаліями, в яких опинилися кримські татари після окупації Криму. Основна частина фільму присвячена саме історії руху з 50-х до 90-х років минулого століття, але серед героїв є лідери думок, які діляться роздумами про актуальність національного руху кримських татар після заборони Меджлісу у квітні 2016 року.

Після показу фільму на глядачів чекає дискусія про нинішню ситуацію в Криму та політично мотивовані переслідування, а також підтримку і солідарність, яких потребують "в’язні Кремля".
Учасники:

Ilmi Umerov, колишній політв’язень, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу;
Mumine Saliyeva, дружина політв’язня Сейрана Салієва;
Petro Vigivskiy, батько політв’язня Валентина Вигівського;
Anastasia Nahirniak, активістка кампанії #SaveOlegSentsov.

Модераторка дискусії – Tetiana Pechonchyk, голова правління Центру прав людини ZMINA.

***
Показ відбуватиметься в межах регіонального туру “В’ЯЗНІ КРЕМЛЯ” на підтримку українських політичних в’язнів, що знаходяться в тюрмах Росії і окупованого Криму. Акція пройде в 10 містах України. Вінниця – дев’яте місто, де відбуваються заходи туру. Організатори і партнери акції – правозахисні організації (Центр прав людини ZMINA, Кримська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод, "Крим-SOS"), кампанія #SaveOlegSentsov, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля. Партнер у Вінниці – HUB Місто змістів.

Метою акції є привернення уваги громадськості до українських політичних в’язнів, яких утримує російська влада, зокрема кримських татар. Однією з головних ідей проведення акцій є підтримка самих політв’язнів та їхніх родичів і вияв солідарності з ними.

Переглядів: 659
Поширень: 0