Презентація прозової збірки Христі Венгринюк «Народжуватися і помирати взутими»

Книгарня «Є» та «Видавництво Старого Лева» запрошують на презентацію прозової збірки Христі Венгринюк «Народжуватися і помирати взутими», що відбудеться 21 листопада за участю авторки. Початок – о 18:30. Модератор – Олександр Вешелені.

Нова збірка короткої прози письменниці та видавчині Христі Венгринюк була написана під час подолання важкої депресії, а самі тексти пронизані пошуком любові та істини. Сюрреалізм та психоделічність є не лише фантазією авторки, а відображенням пережитих відчуттів, емоцій та страхів. 7 років Христя тримала в собі цей текст, допоки він перестав пекти її і переріс у нове бачення сенсу життя. «Я почала писати дуже рано, перша прозова збірка вийшла у моїх 17-ть, – розповіла авторка. – Пригадую, мене з Любком Дерешем внесли у Книгу Рекордів України як наймолодших авторів, які пишуть прозу. Тоді було бажання висловитися, описати те, що відчуваю... Зараз я можу вільно визнати, що моє письмо було проявом психотравм і хвороби. Мабуть, великою мірою тому у своїх 30 років я написала 7 книжок. Це було шансом вижити, шансом не ввійти в ту страшну екзистенцію, яка може затягнути назавжди».

Оповідання зі збірки – дуже різні, проте кожен герой щоразу втікає від дійсності та по-своєму прагне зцілення. «Не боюся говорити про сумний досвід і роки боротьби з хворобою саме тому, що знаю – депресію можна подолати. А негативне пережиття, насправді, вчить цінувати світ і насолоджуватися кожним моментом. Будьте уважнішими одне до одного, можливо, хтось близький потребує допомоги. А ще – бережіть себе, не замикайтеся, діліться своїми проблемами й переживаннями».

Христя Венгринюк – письменниця, художниця, видавчиня. Співзасновниця дитячого арт-видавництва «Чорні вівці». Народилася та мешкає в Чернівцях. Організаторка молодої літератури міжнародного поетичного фестивалю «Meridian Czernowitz». Займається відео- та кінопоезією і прозою. Отримала премію літературного конкурсу «Смолоскип» (2011). Стипендіантка програми Польського уряду для молодих науковців у галузі літературознавства (2010-2011). Перемогла у конкурсі на участь у варшавському фестивалі міжнародної поезії (2013). Авторка прозових збірок «Катарсис» (2005); «Голий нарКОТИК» (2006); «Бог у стіні» (2008), двомовної поетичної збірки «Довгі очі» (2013), роману «Хутір Америка» (2013), книги для сімейного читання «Легенди Чернівців від Чорної Вівці» (2017), збірки малої прози «Народжуватися і помирати взутими» (2018).

Подія у Facebook

Вхід вільний.


Переглядів: 861
Поширень: 0