Персональна виставка художника Олександра Никитюка "ΦΙΛΟΣΟΦΊΑ (ФІЛОСОФІЯ)"

У великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею 13 липня 2018 року о 17 год. відкрилася персональна виставка Олександра Никитюка. Експозиція складається з таких форм сучасного візуального мистецтва, як живопис, інсталяція, відео, графіка, колаж та репрезентує авторський підхід митця до вирішення творчих завдань.

Олександр Никитюк – менеджер сучасного мистецтва, куратор різноманітних проектів, засновник і голова громадської організації «Лабораторія актуальної творчості», але в першу чергу – художник, який плідно працює в різних напрямах, жанрах, техніках і матеріалах сучасного мистецтва, серед яких, окрім станкових форм, значне місце займають ленд-арт та мурали. У його багатій подіями творчій біографії персональні виставки нечисленні, проте вони завжди яскраві та пам’ятні.

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї така виставка відбулася у 2001 р., «Ініціація» за темою язичницької міфології та середньовічного епосу включала перформанс та боді-арт (вперше у Вінниці). Впродовж наступних років співпраця музею з митцем продовжувалась – були спільні проекти до Міжнародної ночі музеїв, виставки з ленд-арт-фестивалів тощо. Цього разу художник у мистецьких формах і зорових образах розкриває свої світоглядні позиції, вічні теми життя і смерті, любові, вічності. Статику і динаміку буття відбито у лейтмотивах пір’я і каміння, що виходять за межі картинного простору у простір експозиції. Об’єкт «Кільцювання часу» є повтором з ленд-арту у Литві, натомість переважну більшість представлених творів глядачі виставки побачать вперше.

За концепцією автора «проект не ілюструє загальноприйняте визначення терміну «філософія», але дає імпульс до мислення, до формування власної філософії, як власного незалежного світогляду, вільного та інакшого. Декларує, що кожен має право на персональний світогляд та мислення. Експозиція є прикладом авторської власної вільної інтерпретації відчуття світу й того, що з ним відбувається, іноді в іронічній чи саркастичній формі. В проекті використано практики постмодерністських контекстних варіацій з відомими культурними, духовними символами у формуванні візуального ряду. Тут також багато посилань на твори відомих митців, письменників, діячів культури або, навіть, політиків, на ідеологічний зміст різних епох та напрямів».

Виставка триватиме до 12 серпня 2018 р.


Переглядів: 3589
Поширень: 1