VІ Вінницька бієнале художнього текстилю юних авторів "Світ у клаптику"

1 червня 2018 року у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття VІ ВІННИЦЬКОЇ БІЄНАЛЕ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТИЛЮ ЮНИХ АВТОРІВ «СВІТ У КЛАПТИКУ». Перша виставка, яка була експонована у 2006 році до Міжнародного дня захисту дітей, довела, що художній текстиль у виконанні юних художників – це непересічне мистецьке явище, і проект бієнале має значні перспективи розвитку.

Протягом цих років у бієнале брали участь творчі студії з художнього текстилю з різних регіонів України. Цього року серед учасників дизайн-ліцей і художня школа м. Херсону, художня школа смт Заводське Тернопільскої обл., дитяча школа народного мистецтва м. Львова, школа образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва м. Хмельницького, студія декоративно-прикладного мистецтва м. Жмеринка Вінницької обл. Звісно, багато творів представляють мистецькі заклади Вінниці, а саме: центр дитячої та юнацької творчості «Барви України», Арт-майстерня «Скриня», художнє відділення ДМШ № 2, Вінницька дитяча школа мистецтв.

В експозиції бієнале можна познайомитися з творами дітей та молоді у техніках художнього текстилю – гарячий та холодний батик, розпис полотна, аплікація, гобелен, традиційна українська іграшка лялька-мотанка, авторська м’яка іграшка. У Вінниці склалося міцне професійне середовище майстрів художнього текстилю, які неодноразово були відмічені на всеукраїнському рівні. Серед них переважна більшість – викладачі образотворчого мистецтва у дитячих художніх закладах. У Вінниці утворилася таким чином потужна школа художнього текстилю, що і надихнуло організаторів на ідею бієнале.

У проекті взяли участь 86 юних художники. Вік учасників від 7 до 17 років. Старанність юних майстрів художнього текстилю було відмічено у двадцяти п’яти номінаціях, всі учасники отримали видання Вінницького обласного краєзнавчого музею.

На меті проведення бієнале постає завдання познайомити глядачів з доробком юних талантів не тільки Вінниці, але й України, налагодження творчих контактів та активізації міжрегіональної комунікації, а також обмін педагогічним досвідом, мистецькими ідеями.

Проведення Вінницької бієнале художнього текстилю юних авторів сприяє заохоченню юного покоління українців до творчої праці, активної життєвої програми, зверненню молоді до витоків національної культури та вічних духовних цінностей, додає авторитету і новаторського іміджу культурній складовій суспільного життя регіону.


Переглядів: 981
Поширень: 0