Виставка «Життєве кредо поетеси і майстрині Олени Гринник»

21 червня 2018 р. в академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Життєве кредо поетеси і майстрині Олени Гринник», присвяченої поетесі, просвітянці, бібліотекарю, радіожурналістці, громадсько-культурній діячці Олені Іванівні Гринник.

Народилася Олена Іванівна в с. Росоховата Іллінецького р-ну на Вінниччині. У 1969 р. закінчила Київський державний інститут культури за фахом бібліотекар-бібліограф. Понад 40 років працювала в різних бібліотеках України, зокрема, Вінниці. З 1990 р. проживала у Севастополі. Саме з цим містом пов’язана найбільш активна громадська і творча діяльність Олени Гринник.

Три роки працювала в Управлінні виховної роботи Військово-морських сил України, продовж шести років на радіо «Бриз» вела українською мовою авторську програму для дітей «Ластів’ятко», що в 2000 р. стала лауреатом Всеукраїнського фестивалю телерадіопрограм «Калинові острови». Брала активну участь у раді Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, Всеукраїнському жіночому товаристві ім. Олени Теліги, міжнародних науково-практичних конференціях, всесвітніх форумах українців.

Олена Гринник пише вірші, пісні, гуморески. Вона автор цілого ряду поетичних збірок віршів та пісень: «Моя Україна – любов і тривога», «Три журавлики», «Дух свободи», «Сонце мій знак», «Струни палкого серця», «Із Франкової криниці», «Поспішаймо творити добро», «Кобзарева пісня» та ін.

Для її поезії характерні щирість, героїко-романтична піднесеність, вольові інтонації, публіцистичний струмінь. Поетка є дипломантом і лауреатом кількох міжнародних та всеукраїнських літературно-мистецьких конкурсів. За подвижницьку працю, громадську активність, особистий внесок у відродження Української держави та патріотичне виховання молоді має багато нагород, зокрема медаль «Будівничий України».

У 2013 р., після смерті чоловіка, повернулась на рідну Вінниччину, м. Гайсин, де активно включилась у громадське, культурне і волонтерське життя краю. Під її пісні марширують військові Гайсина, Одеси, поетичне слово Олени Гринник надихає бійців на передовій.

На виставці представлені твори поетеси, її нагороди, світлини, особисті речі. Особливу увагу привертають патріотичні книги з власної бібліотеки Олени Гринник. Окремий розділ виставки присвячено рукоділлю: вишиванкам, в’язаним виробам, сувенірам. Олена Іванівна не лише гарно пише вірші, вона ще й чудова майстриня.


Переглядів: 2164
Поширень: 0