Виставка живопису  «День сонця» творчої групи «Арт-Хотин»

,,Саме щирість надає картинам характер,

який робить їх схожими на протест,

тоді як художник намагався

лише висловити  свої відчуття."

Едуард  Мане

Щоденно ми спостерігаємо  неймовірне явище природи  ̶ схід та захід сонця. Саме сонце дарує нам свої теплі промені та заряджає енергією на весь день. Зі стародавніх часів люди усвідомлювали його значення та підносили, вважаючи божеством. В народному фолькльорі воно завжди асоціювалось з чимось добрим та гарним, початком нового життя.  Тому не дарма  митці творчої групи ,,Арт-Хотин" звернулися до такої теми та створили свій новий проект  ,,День Сонця".

Гарний живопис, як добра музика, де одна нота, один звук - ніщо, але інтуїтивно знайдена послідовність та співвідношення нот і звуків, творять саме  гармонію. Таку сонячну гармонію в соїх  полотнах створюють та відображають митці  Буковини:   Валентина Козяр, Михайло та Іван Кириленко.      Зацікавленність буттям у всіх його проявах обумовлює феномен справжнього мистецтва  ̶  твір стає містком спілкування, зустрічі глядача ззовні і погляду світу з середини полотна.  Йдучи шляхом  індивідуальних уподобань митці  Буковини здатні крізь особисте бачення передати всю гаму навколишнього.  Їхня самодостатність набуває в живописі рис символічних образів. Мабуть тому зовнішня сюжетна лінія поступається внутрішньому діалогу почуттів.

Творча група ,,Арт-Хотин" була створена в 2010 році. Кожен з учасників  ̶  є самодостатнім творцем, які разом  утворюють цікаве явище в мистецтві Буковини.  Михайло Кириленко одержав вищу освіту закінчивши художньо-графічний факультет ОДПІ м. Одеса у 1971р., він є одним із засновників першої художньої школи   на Буковині у м. Хотин. Достойними  учнями та послідовниками його творчості являються його син  Іван Кириленко та Валентина Козяр. Вищу художню освіту Валентина отримала закінчивши художньо-графічний факультет ОГПІ м. Одеса в 1984році. Іван Кириленко отримав художню освіту у Вижницькому  коледжі  декоративно-прикладного мистецтва та продовжив навчання в Чернівецькому університеті ім. Федьковича.

У наш час при аналізуючи твори мистецтва незмінну перевагу віддають особистості художника, в якій сходяться і з якої розходяться всі формальні атрибути творчості  ̶ і світосприйняття, і майстерність, і оригінальність стилю. Якими б вдумливими і проникливими ,, читачами "задумів майстра ми не були б, вони спочатку народжуються поза ним і не в ньому завершуються - митець створює свої образи не з себе і не для себе. Але, пропускаючи через почуття і свідомість, необхідно мати в собі образ. Саме до таких мистців відноситься творча група ,,Арт-Хотин". Михайло Кириленко каже, я  пишу тільки те, що мене хвилює, а це велика розкіш...

Являючись достойним приємником свого батька, Іван Кириленко ̶ презентує ,,живопис" в повному його колористическом обсязі. Іван  - художник феєричний, карнавальний і вдумливий. Його творчість ̶ це почуття відображені на полотнах, відверті і містичні, змушують багато над чим замислитись. Якщо в житті немає ні чарівності, ні таємничості, то в ній немає місця й творчості...  Світ, оголений поглядом Івана Кириленка, містить в собі великий потенціал перетворення.

Маючи глибоке філософське світосприйняття, Валентина Козяр створює свої образи. Світ художниці  ̶  автономний, її живопис має власне ,,обличчя", творчість, яку не переплутаєш ні з ким. Її картини  ̶  це звернення до внутрішнього світу людини, до пізнання свого власного  ̶ ,,Я". Особлива духовна сутність людини, передається особливою манерою. 

Саме тому, спілкуючись  із живописними полотнами мистців творчої групи ,,Арт-Хотин", неможливо залишатись байдужими, єдиний шлях  ̶  віддатися емоціям і поринути в їх живу сонячну ,,цивілізацію  кольорів".Проект ,,День Сонця" ̶ це звернення мистців  з гарним побажанням - наповнюйтесь позитивом, діліться ним, тоді весь світ стане хоч трішки кращим, а сонечко буде гарним супутником у Вашому житті!!!!

Валентина Козяр, Михайло та Іван Кириленко являються учасниками Всеукраїнських та  міжнародних  арт-фестивалів, виставок, симпозіумів. Твори  художників знаходяться в приватних колекціях, музеях України  та за кордоном.

Виставка відкрита для відвідування: будні: 10:00 - 20:00, субота: 11:00 - 19:00, неділя: 11:00 - 18:00.  Вхід вільний.


Переглядів: 1476
Поширень: 0