Круглий стіл "Вінницькі підземелля: діагноз та рецепти лікування"
Інститут розвитку міст / Institute of Urban Development спільно з Центр історії Вінниці запрошують на круглий стіл «Вінницькі підземелля: діагноз та рецепти лікування», який відбудеться 5 вересня (четвер) о 12:00 у хабі HUB Місто змістів (вул. Пушкіна, 11).

Дослідники пов’язують появу підземних комунікацій у Вінниці з будівництвом комплексів єзуїтського, домініканського та капуцинського монастирів у першій половині XVIII ст. Їх застосування було різноманітним, але головними були оборонно-фортифікаційні, господарські та санітарні функції. Протягом ХІХ-ХХ ст. міські підземні комунікації занепадають, частину з них облаштовують для господарських потреб. На сьогодні ґрунтовного історичного чи археологічного дослідження про підземелля Вінниці не здійснено, самі ж ходи знаходяться поза межами правового поля.

Головна мета і завдання круглого столу: здійснити оцінку поточного стану проблеми та спільно напрацювати дорожню карту поетапного дослідження, збереження та популяризації Вінницьких підземель.
.
Обговорення відбудеться за участі представників Вінницького обласного краєзнавчого музею, сектору охорони культурної спадщини УКіМ ВінОДА, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Державного архіву Вінницької області, релігійних громад монастиря Братів Менших Капуцинів (РКЦ) і кафедрального собору Преображення Господнього (ПЦУ), інших інституцій та ініціатив.

Запрошуємо усіх небайдужих громадян та представників ЗМІ для обговорення важливої теми!

Переглядів: 1727
Поширень: 0