Лікнеп з історії світової культури
Віктор Зарецький – український “Густав Клiмт"? Що ми знаємо про цього непересiчного художника? Наступного вiвторка традицiйно на лiкнепi з iсторii свiтової культури!

Справжнє мистецтво це не лише констатація окремих фактів історії та перепетій життя, а, насамперед, відображення глибинних суспільних зрушень. Творчість і доля Віктора Зарецького яскраво віддзеркалюють характер епохи, її періоди, правда, суто індивідуально. Переважна більшість творів радянського мистецтва 1950-60-х років змальовувала ентузіазм праці, всезагальне "благоденство" та радість буття. “Шахтарська” та “колгоспна” лінії у доробку Зарецького наче суцільно відповідають загальному курсу. Проте… проте праця в його картинах, то не демонстрація фізичної сили, легкості самого процесу й білозубих щасливих усмішок, а самозаглиблене дійство, в якому розкривається людина.
Завдяки таланту, наполегливості й шаленій працездатностi, мистецтво реалістичного живопису Зарецький опанував досконало, а от “соціальні” замовлення часу виконувати у живописі не зміг. Не міг і не хотів писати портрети “керманичів” та “поводирів”. Тому почав шукати тему, близьку для себе й співзвучну часові.

📌 Тариф 25 грн. за годину

Переглядів: 1277
Поширень: 0