Марія - королева Шотландії
Жанр: біографія, драма, історія
Тривалість, хв: 124
Рік випуску: 2018
Дата виходу в прокат: 2019-01-17
Країна-виробник: Великобританія
Режисер(и): Джозі Рурк
У ролях: Сірша Ронан Марґо Роббі Девід Теннант Джек Лауден Мартін Компстон Джо Елвін Ґай Пірс Брендан Койл Джемма Чан

Королева Франції в шістнадцять років і вдова у вісімнадцять. Її змушували знову вийти заміж, адже жінка одна нічого не зможе досягти в XVI столітті. Але Марія Стюарт вирішила вчинити зовсім інакше – вона повернулася до рідної Шотландії, щоб забрати собі трон. У той же час в Англії помер король, а престол дістався Єлизаветі І. Жінка зараз володіє всією Англією та Шотландією, і не збирається віддавати владу двоюрідній сестрі. Як дві жінки мали таку владу у країні, де всюди було верховенство чоловіків – велика загадка. Їх боротьба за трон увійшла в історію, тому що одна з них заради цієї влади віддала навіть свою голову.

Фільм заснований на романі Джона Гая "Моє життя належить мені: справжня історія Марії – королеви Шотландії".

Режисером картини стала Джозі Рурк, яка раніше займалася стрічкою "Коріолан" (2013).

У фільмі зіграли: Марго Роббі ("Бойфренд із майбутнього", "Вовк із Уолл-стріт" (обидва 2013), "Тоня проти всіх" (2017, номінація на "Оскар")), Сірша Ронан ("Спокута" (2007) , "Милі кістки" (2009), "Готель "Гранд Будапешт"" (2014)), Джемма Чан ("Іспит" (2009), серіал "Люди"), Девід Теннант (серіали "Доктор Хто", "Ласкаво просимо в психушку", "Казанова").

Прем'єра картини відбулася 15 листопада 2018 року на Міжнародному кінофестивалі Американського інституту кіно.

Кінокритики сайту https://www.metacritic.com поставили стрічці оцінку 72/100, а на https://www.rottentomatoes.com є 95% позитивних відгуків (20/21).


Переглядів: 3298
Поширень: 2