Зміни до Правил дорожнього руху затверджені Постановою Кабінету Міністрів України №111 від 11.02.2013 року і з 15 квітня 2013 року вступають у дію. Вони внесені з урахуванням міжнародного досвіду і направлені на профілактику безпеки дорожнього руху.

Згідно нових правил, дорожні знаки мають перевагу перед дорожньою розміткою. Введено ряд нових дорожніх знаків, наприклад: «Пункт зупинки трамваю», «Кінець пункту зупинки трамваю», «Культова споруда», «Промислова зона», «Фото, відео фіксація порушень». Усі введені знаки носять сугубо інформаційний характер.

До білої і жовтої розмітки добавилась розмітка синього (місця паркування на проїзній частині) і оранжевого кольору (тимчасова розмітка).

Згідно нової редакції, з 01.10. по 01.05. всі транспортні засоби повинні їздити з включеними ходовими вогнями або ближнім світлом фар.

Вводиться обов\'язкова вимога по видимості дорожніх знаків і розмітки. Знак має бути видно на відстані не менше 100 метрів у напрямку руху, щоб водій міг своєчасно на нього відреагувати. Таким чином притягнути до відповідальності за знак «в кущах» вже буде неможливо.

Також вводиться обов\'язкове дублювання дорожніх знаків, якщо на дорозі більше однієї смуги для руху в кожному напрямку. Тобто притягнути до відповідальності за знак, який водій проїжджаючи в лівому ряду просто не міг бачити зважаючи на об\'єктивні причини, буде неможливо.

У новій редакції немає чіткого поняття про необхідність заміни гуми з початком нового сезону. Вказується, що у випадках постійної експлуатації транспортного засобу на дорогах зі слизькою проїзною частиною рекомендується використовувати гуму, відповідну стану проїзної частини.

Із ПДР виключено пункт, згідно якому обгін транспортних засобів дозволяється тільки з лівої сторони. Цей пункт суперечить поняттю «обгін», який сам по собі передбачав виїзд на зустрічну смугу, яка знаходилась тільки зліва по ходу руху автомобіля. Справа, як відомо, може бути тільки смуга для руху в одному напрямку з вами; дана поправка не означає дозволу на обгін справа по обочині дороги.

Змінено поняття темна пора доби: тепер це частина доби від заходу до сходу сонця (раніше – це період від кінця вечірніх сутінок, від 30 хв. після заходу, до початку ранніх сутінок, за 30 хв. до сходу сонця). У новій редакції появились нові терміни: «газон», «маневрування».

У первинному проекті постанови нововведень було більше. Наприклад, прописувалась обов’язкова заміна гуми по сезону, пропонувалась заборона на експлуатацію автомобіля, якщо у його власника відсутній сигнальний жилет, пішоходам обов’язково було б носити світловідбиваючі маячки в нічний час. Ці зміни не затвердили.

Також в нових правилах дорожнього руху немає обов\'язкового використання дитячих автокрісел, оскільки, на жаль, багато автомобілів не пристосовані для їх використання.Переглядів: 6495
Поширень: 0